وزیر نفت در برنامه «صف اول» تأکید کرد

برنامه‌ریزی جدی وزارت نفت برای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت

وزیر نفت با بیان اینکه در بررسی انجام‌شده برای طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت به ۱۶۰ میلیارد دلار طی هشت سال نیاز داریم گفت: برای تأمین این سرمایه برنامه‌ریزی انجام شده است که با این روند مشکلی در تأمین آن وجود نخواهد داشت.

سهامداران پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی کدام هلدینگ‌ها و بانک‌ها هستند؟

معاون وزیر نفت با برشمردن اسامی سهامداران پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی گفت: امیدواریم با توجه به انسجام شکل‌گرفته، این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شود.

وزارت نفت خارج از سازوکار بورس انرژی بنزین صادر نکرده است

دغدغه اصلی وزارت نفت تأمین بنزین مورد نیاز کشور بوده و تنها محموله صادراتی از سوی وزارت نفت به قیمت ۷۰ سنت مربوط به فروردین‌ماه امسال و در رینگ صادراتی بورس انرژی بوده است.
با هدف توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی

مراکز نوآوری و کارآفرینی در دانشکده‌های دانشگاه صنعت نفت راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه صنعت نفت از راه‌اندازی مراکز نوآوری و کارآفرینی در ارتباط با چالش‌های صنعت نفت و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری در دانشکده‌های دانشگاه صنعت نفت خبر داد.
راه‌اندازی بندر خدماتی و صادراتی سیراف پارس رقم می‌زند

افزایش ظرفیت صادرات گوگرد و گاز مایع سرد در منطقه پارس ۲

بازدید کارشناسی به‌منظور بررسی و پیگیری وضع پیشرفت طرح بندر خدماتی و صادراتی سیراف پارس، ازسوی کارشناسان مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی انجام شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی:

ایران و روسیه وارد عمیق‌ترین مناسبات راهبردی شدند/ ابتکار عمل بازار نفت در دستان تهران- مسکو

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد همکاری بین دو کشور بزرگ تولید کننده انرژی، باعث می شود که تهران- مسکو ابتکار عمل در این حوزه را به دست گیرند.

صدور مجوز فعالیت دانش‌بنیان‌ها در منطقه ویژه پارس تسهیل می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس از تسهیل صدور مجوز فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه خبر داد.

هدف توسعه‌ سرمایه‌گذاری‌های صندوق نفت رشد خدمات به بازنشستگان است

رئیس هیئت رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با اشاره به بعضی از اقدام‌های انجام‌شده و افق‌های پیش‌رو برای توسعه‌ خدمات و سرمایه‌گذاری‌ها گفت: توسعه سرمایه‌گذاری‌ها، زیرساخت رشد خدمات به بازنشستگان و خانواده آنهاست.

پیام تسلیت وزیر نفت به بازماندگان حادثه سیل استهبان

جواد اوجی در پیامی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان حادثه اخیر سیل در شهرستان استهبان استان فارس نوشت: شنیدن خبر سیل استهبان و جان باختن جمعی از هموطنان عزیز در این واقعه ناگوار موجب تاسف و اندوه بسیار اینجانب و همکاران وزارت نفت شد.

پترودلارهای تولیدکنندگان خلیج فارس به باد می‌رود؟

بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.

چین شش میلیارد دلار انرژی از روسیه وارد کرد

واردات نفت، گاز و زغال سنگ چین از روسیه در آوریل، ۷۵ درصد رشد کرد و به بیش از شش میلیارد دلار رسید.
اخبار بیشتر
جهش تولید؛ پتروشیمی جم