نفت / شناسه خبر: 137080 / تاریخ انتشار : 1401/2/26 17:02
|

پالایشگاه نفت لاوان و ملی مهندسی و ساختمان نفت تفاهم‌نامه امضا کردند

شرکت‌های پالایش نفت لاوان و ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت در غرفه انجمن کارفرمایی صنعت پالایش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش نفت امروز، شرکت‌های پالایش نفت لاوان و ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در حاشیه روز پایانی بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برای انجام خدمات مطالعاتی و مهندسی پروژه احداث پتروپالایشگاه ۱۵۰ هزار بشکه‌ای تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که از جمعه هفته گذشته (۲۳ اردیبهشت‌ماه) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد، میزبان ۱۲۰۰ شرکت داخلی و ۴۴ شرکت خارجی یا نمایندگی شرکت‌های خارجی بود، این رویداد پس از چهار روز فشرده کاری  امروز (دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

شرکت‌های حاضر در این دوره از نمایشگاه افزون بر شرکت‌های ایرانی، ملیت‌هایی از ۱۱ کشور جهان شامل ایتالیا، اسپانیا، امارات، کره‌جنوبی، سوئیس، آلمان، اوکراین، آفریقای جنوبی و بلژیک خواهند بود، همچنین نمایندگان بلندپایه‌ای از شرکت‌های خارجی از این نمایشگاه بازدید کردند.

شرکت‌ها در قالب ۹۰۸ غرفه جانمایی شدند و دلیل تفاوت بین شمار شرکت‌ها و تعداد غرفه‌ها حضور چند شرکت در بعضی از غرفه‌ها بود، از میان ۹۰۸ غرفه یادشده، ۸۱۵ عنوان مربوط به شرکت‌ها، ۲۳ عنوان مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، ۷۰ شرکت‌ دانش‌بنیان، نوپا و پارک‌های فناوری است.

در این دوره از نمایشگاه ۲۳ دانشگاه و مرکز پژوهشی در کنار ۷۰ شرکت دانش‌بنیان، نوپا (استارت‌آپ) و پارک فناوری حضور دارند و تازه‌ترین یافته‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را برای حل مشکلات صنعت نفت عرضه کردند.

در کنار این موارد، ۲۷ نشست تخصصی با محور شرکت‌های دانش‌بنیان، سیاست‌گذاری انرژی، آینده بازار گاز، ابزارهای جدید تأمین مالی و دیگر مسائل تخصصی در صنعت نفت برگزار  شد.

در این نشست‌ها، نیازهای صنعت نفت به تفکیک بخش‌های بالادست و پایین‌دست این صنعت در قالب هشت نشست تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد تا برای رفع این نیازها، ظرفیت این شرکت‌ها فعال شود.

 

کلیدواژه

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی

پالایش

پالایشگاه نفت لاوان

تفاهم‌نامه

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها