نفت / شناسه خبر: 147653 / تاریخ انتشار : 1401/4/28 14:12
|
مدیرعامل توانیر اعلام کرد؛

احتمال ثبت رکوردهای بالاتر مصرف برق/ تاکید بر ضرورت همکاری مردم

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: باتوجه‌به افزایش دمای هوا، احتمال ثبت رکوردهای بالاتر مصرف برق در کشور وجود دارد.

به گزارش نفت امروز از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، «آرش کردی» اظهار کرد: افزایش دمای هوا باعث بالا رفتن میزان مصرف برق در کشور شده است.

وی ادامه داد: امروز و با توجه به شرایط مذکور، احتمال ثبت رکوردهای بالاتر در مصرف برق دور از ذهن نیست.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به افزایش نیاز مصرف برق در کشور، به منظور تداوم خدمت رسانی و تامین برق پایدار به ویژه در مناطق جنوبی کشور که  برق حکم زندگی را دارد، همه هموطنان می‌توانند با مصرف صحیح، ما را در پایداری شبکه  یاری کنند.

کردی گفت:  قراردادن کولرهای گازی روی ۲۴ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف سه راهکاری است که می‌تواند در مدیریت مصرف برق به میزان زیادی موثر باشد.

به گزارش نفت امروز، گرچه پیش‌بینی‌ها نشان از افزایش دمای هوا دارد، اما روز گذشته به‌واسطه تعطیلی یک‌روزه مصرف برق کشور به طرز محسوسی در بخش خانگی و اداری کاهش یافت و همین امر سبب شد بخش صنعت که روزهای قبل‌تر با کاهش مصرف روبرو بود میزان مصرف را افزایش دهد.

گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران بیانگر آن است که بخش صنعت در ساعت ۲۱ و ۱۲ دقیقه شب گذشته ۴ هزار و ۲۵۹ مگاوات برق مصرف کرد و این در حالی است که روزهای قبل‌تر میزان مصرف ۳ هزار مگاوات یا کمی بیشتر بود.

مصرف روزانه بخش صنعت در ساعت ۱۵ روز گذشته هم به عدد ۴ هزار و ۲۸ مگاوات رسیده بود که نسبت به روزهای قبل که ۳ هزار مگاواتی بود افزایش مصرف را نشان می‌دهد.

کلیدواژه

برق

توانیر

مصرف برق

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها