آغاز پایلوت طرح ازدیاد برداشت نفت با تزریق نانو سیال

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از آغاز فاز اول پایلوت طرح ازدیاد برداشت نفت از طریق تزریق نانو سیال در چاه ۱۰ میدان نفتی بلال خبر داد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران:

عملیات هیدروتست مخازن ذخیره سازی نفت خام پایانه نفتی خارگ آغاز شد

شرکت پایانه های نفتی ایران با ماموریت دریافت، ذخیره سازی و بارگیری و صادرات نفت خام و میعانات گازی در حوزه بالادستی صنعت نفت آخرین حلقه از رنجیره تولید انرژی کشور است.

لوله‌گذاری دریایی طرح پایانه نفتی جاسک تکمیل شد

مجری طرح پایانه نفتی جاسک از تکمیل عملیات لوله‌گذاری دریایی این طرح در دریای عمان خبر داد.

افت ۵ تا ۸ درصدی تولید در میادین نفتی

یک کارشناس حوزه انرژی با بیان اینکه میادین نفتی سالانه بین 5 تا 8 درصد افت تولید دارند، گفت: اگر قرار باشد 4 میلیون بشکه تولید داشته باشیم به خاطر نبود برنامه‌های افزایش ضریب بازیافت حدود 250 هزار بشکه کمتر تولید خواهیم کرد.

طرح ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک رکورددار شد

قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک از ثبت رکوردهای عملیاتی و بومی‌سازی‌های متعدد در این طرح ملی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح، زمینه‌ساز توسعه در منطقه مکران باشد.

پایان تعمیرات اساسی پالایشگاه اصفهان

معاون تولید پالایشگاه نفت اصفهان با اشاره به پایان تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و آمین کنتکتور شماره ۲ این پالایشگاه گفت: این دوره از تعمیرات با فعالیت مستمر شبانه‌روزی ۲ هزار نفر و طی ۲۵ روز انجام شد.

بورس انرژی میزبان نفتای سبک و میانی ستاره خلیج‌فارس

رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه نفتای سبک و نفتای میانی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس است.

تدوین رژیم حقوقی برای برداشت از میادین مشترک

دستیار مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت گفت: تدوین رژیم حقوقی برای برداشت از میادین مشترک می‌تواند به برداشت حداکثری منجر شود.

کار یکسان، مزد یکسان/ معضل کارگران نفتی

اعضای کمیسیون انرژی مجلس معتقدند مطالبات کارکنان صنعت نفت درباره حقوق و دستمزدهایشان باید از دو مسیر متفاوت یعنی اصلاح قانون بودجه امسال و همچنین مفاد قانون کار پیگیری شود.

تعمیر یک تجهیز کاربردی در شرکت پایانه‎های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با استفاده از امکانات داخلی و سرمایه انسانی موجود و بدون صرف هزینه، نخستین کوپلینگ دریایی متصل به گوی شناور تعمیر شد.

راه‌اندازی دوباره یدک‌کش «هفت‌تیر» در جزیره خارک

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از تعمیر و راه‌اندازی یدک کش «هفت‌تیر» به همت کارشناسان و متخصصان عملیات دریایی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارک خبرداد.

دریانوردان پایانه‌های نفتی ایران نمونه کشوری شدند

عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از انتخاب چهار دریانورد این شرکت به عنوان دریانوردان نمونه کشور برای نخستین‌ بار در تاریخ فعالیت این شرکت خبر داد و آن را به فعالان این عرصه...
اخبار بیشتر
یادداشت
جهش تولید؛ پتروشیمی جم