نفت / شناسه خبر: 147716 / تاریخ انتشار : 1401/5/10 12:49
|
سخنگوی صنعت برق:

خاموشی‌های ناشی از سیل رفع شد

سخنگوی صنعت برق گفت: خاموشی‌های ناشی از سیل در کشور برطرف شده است.

به گزارش نفت امروز از  شرکت مدیریت شبکه برق ایران، «مصطفی رجبی‌مشهدی» افزود: ممکن است در مناطقی که راه‌های دسترسی هنوز بازگشایی نشده یا به دلیل جلوگیری از برق‌گرفتگی و رعایت نکات ایمنی مردم، شبکه‌های برق به‌طور موقت بی‌برق باشند که به‌محض بازگشایی مسیر دسترسی و رفع ملاحظات ایمنی، این مناطق نیز برق‌دار خواهند شد.

وی ادامه‌داد: نواقص و آسیب‌های وارده به شبکه‌ها در حال رفع است و با برق‌دار کردن شبکه‌های برق مناطق سیل‌زده، شرایط تحت کنترل بوده و شبکه سراسری برق پایدار است.

سخنگوی صنعت برق با قدردانی از تلاش بی‌وقفه و جهادی کارکنان صنعت برق برای پایداری شبکه‌های برق و کمک‌رسانی به هم‌وطنان، گفت: نیروهای عملیاتی در مناطق سیل‌زده همچنان در آماده‌باش کامل هستند و صنعت برق به دستور وزیر نیرو تا حل کامل مشکلات ناشی از سیل و آب‌گرفتگی در کنار مردم به خدمت‌رسانی ادامه خواهد داد.

رجبی مشهدی اضافه‌کرد: شبکه‌های برق ۲۱ استان کشور از چهارشنبه هفته قبل به دلیل سیل، طوفان و بادهای شدید و رانش زمین، دچار آسیب‌دیدگی شد که با همت کارکنان پرتلاش شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای به‌سرعت مورد بازیابی قرار گرفت.

وی افزود: استمرار بارندگی‌های شدید سبب شده تا گروه‌های اجرایی و تعمیراتی ۲۴ ساعته مشغول ترمیم شبکه‌ها و اقدم‌های اصلاحی و برقراری برق نقاط آسیب‌دیده باشند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان‌کرد: هم‌وطنان در هنگام بارش باران یا جاری شدن سیل، برای جلوگیری از برق‌گرفتگی، از خطوط فشار قوی دوری کنند و در صورت مشاهده سیم قطع شده و آویزان، ضمن دور شدن از محل، موضوع را از طریق شماره‌تلفن ۱۲۱ به اداره برق اطلاع دهند.

بنابراین گزارش، روز گذشته سخنگوی صنعت آب درباره میزان آسیب وارده به تاسیسات آب و برق در اثر سامانه بارشی گفت: زمانی که هشدار قرمز و نارنجی از سوی سازمان هواشناسی صادر می‌شود گروه‌های عملیاتی بر اساس هشدارهای صادره آماده می‌شوند.

«فیروز قاسم‌زاده» بیان‌داشت: از هفته قبل بر اساس هشداری که صادر شد گروه‌های عملیاتی وارد عمل شدند و جاهایی که حساسیت بیشتری وجود داشت اطلاع‌رسانی لازم انجام شد، همچنین یک مانور عملیاتی  در تأسیسات انجام شد و گروه‌هایی تجهیز و در مناطق مستقر شدند.

سخنگوی صنعت آب ادامه‌داد: براین‌اساس برای هر نوع قطعی در آب برق برنامه عملیاتی تدارک دیده شد.

قاسم‌زاده اظهار داشت: باوجود بارش‌هایی که اتفاق افتاد کم‌ترین میزان خسارت متوجه تأسیسات آب و برق شد و در برخی شهرها که شبکه آبرسانی خسارت‌دیده بود در سریعترین زمان ممکن نسبت به مرمت آنها اقدام شد.

کلیدواژه

صنعت برق

خاموشی

سیل

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1