نفت / شناسه خبر: 147716 / تاریخ انتشار : 1401/5/10 12:49
|
سخنگوی صنعت برق:

خاموشی‌های ناشی از سیل رفع شد

سخنگوی صنعت برق گفت: خاموشی‌های ناشی از سیل در کشور برطرف شده است.

به گزارش نفت امروز از  شرکت مدیریت شبکه برق ایران، «مصطفی رجبی‌مشهدی» افزود: ممکن است در مناطقی که راه‌های دسترسی هنوز بازگشایی نشده یا به دلیل جلوگیری از برق‌گرفتگی و رعایت نکات ایمنی مردم، شبکه‌های برق به‌طور موقت بی‌برق باشند که به‌محض بازگشایی مسیر دسترسی و رفع ملاحظات ایمنی، این مناطق نیز برق‌دار خواهند شد.

وی ادامه‌داد: نواقص و آسیب‌های وارده به شبکه‌ها در حال رفع است و با برق‌دار کردن شبکه‌های برق مناطق سیل‌زده، شرایط تحت کنترل بوده و شبکه سراسری برق پایدار است.

سخنگوی صنعت برق با قدردانی از تلاش بی‌وقفه و جهادی کارکنان صنعت برق برای پایداری شبکه‌های برق و کمک‌رسانی به هم‌وطنان، گفت: نیروهای عملیاتی در مناطق سیل‌زده همچنان در آماده‌باش کامل هستند و صنعت برق به دستور وزیر نیرو تا حل کامل مشکلات ناشی از سیل و آب‌گرفتگی در کنار مردم به خدمت‌رسانی ادامه خواهد داد.

رجبی مشهدی اضافه‌کرد: شبکه‌های برق ۲۱ استان کشور از چهارشنبه هفته قبل به دلیل سیل، طوفان و بادهای شدید و رانش زمین، دچار آسیب‌دیدگی شد که با همت کارکنان پرتلاش شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای به‌سرعت مورد بازیابی قرار گرفت.

وی افزود: استمرار بارندگی‌های شدید سبب شده تا گروه‌های اجرایی و تعمیراتی ۲۴ ساعته مشغول ترمیم شبکه‌ها و اقدم‌های اصلاحی و برقراری برق نقاط آسیب‌دیده باشند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان‌کرد: هم‌وطنان در هنگام بارش باران یا جاری شدن سیل، برای جلوگیری از برق‌گرفتگی، از خطوط فشار قوی دوری کنند و در صورت مشاهده سیم قطع شده و آویزان، ضمن دور شدن از محل، موضوع را از طریق شماره‌تلفن ۱۲۱ به اداره برق اطلاع دهند.

بنابراین گزارش، روز گذشته سخنگوی صنعت آب درباره میزان آسیب وارده به تاسیسات آب و برق در اثر سامانه بارشی گفت: زمانی که هشدار قرمز و نارنجی از سوی سازمان هواشناسی صادر می‌شود گروه‌های عملیاتی بر اساس هشدارهای صادره آماده می‌شوند.

«فیروز قاسم‌زاده» بیان‌داشت: از هفته قبل بر اساس هشداری که صادر شد گروه‌های عملیاتی وارد عمل شدند و جاهایی که حساسیت بیشتری وجود داشت اطلاع‌رسانی لازم انجام شد، همچنین یک مانور عملیاتی  در تأسیسات انجام شد و گروه‌هایی تجهیز و در مناطق مستقر شدند.

سخنگوی صنعت آب ادامه‌داد: براین‌اساس برای هر نوع قطعی در آب برق برنامه عملیاتی تدارک دیده شد.

قاسم‌زاده اظهار داشت: باوجود بارش‌هایی که اتفاق افتاد کم‌ترین میزان خسارت متوجه تأسیسات آب و برق شد و در برخی شهرها که شبکه آبرسانی خسارت‌دیده بود در سریعترین زمان ممکن نسبت به مرمت آنها اقدام شد.

کلیدواژه

صنعت برق

خاموشی

سیل

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها