چالش صادرات محصولات مایع پتروشیمی در شرایط تحریم/ محصولات نهایی تحریم پذیر نیستند

کارشناس صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد محصولات پتروشیمی ایران تا آخرین حلقه زنجیره ارزش می‌رود گفت: مهمترین مشکل در صنعت پتروشیمی ایران خوراک مایع و ال پی جی است که باید برای آن فکری کر

راهکارهای متعدد بی‌اثر کردن تحریم پتروشیمی/ تسویه ارزی نرخ خوراک مهم‌ترین راهکار است

درحالی آمریکایی‌ها پتروشیمی ایران را مورد تحریم قرار دادند که راهکارهای متعددی برای بی‌اثر کردن این تحریم وجود دارد و مهم‌ترین راهکار، پرداخت ارزی نرخ خوراک است.

پایش مستمر پروژه‌های زیست محیطی مجتمع‌های هلدینگ خلیج فارس

رئیس کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: پایش ماهانه پروژه‌های زیست محیطی و ممیزی پسماندها، آب و پساب شرکت‌ها به‌طور دقیق در حال انجام است.

گل‌مرادی: مدیران شرکت‌های پتروشیمی در اتاق شیشه‌ای تصمیم غلط می‌گیرند

نماینده مردم بندر ماهشهر و امیدیه در مجلس اظهار کرد: مدیرانی که در اتاق‌های شیشه‌ای با ثروت‌های منطقه ما دچار تصمیم غلط می‌شوند هم در حق مردم ظلم می‌کنند و هم مسئولیت اجتماعی خود را نادیده می‌گیرند.

اجرای فاز دوم پتروشیمی خراسان به پتروشیمی شاهین اترک واگذار شد

مدیرعامل پتروشیمی خراسان از واگذاری اجرای اوره آمونیاک دوم پتروشیمی خراسان به شرکت پتروشیمی شاهین اترک خبر داد.

ثبت رکوردی تازه در تولید و فروش پتروشیمی پارس

رئیس مجتمع پتروشیمی پارس از شکسته شدن سه رکورد تولید، تدوام تولید با ظرفیت حداکثری و فروش در این پتروشیمی که از ‏آبان ماه سال گذشته در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت، خبر داد.‏

تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی درآمدهای غیر نفتی را به شدت افزایش می‌دهد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: پتروشیمی ایران قابل تحریم نیست چرا که بسیاری از کشورها به محصولات پتروشیمی ایران نیاز دارند.

افزایش ۱۵ میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی کشور

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در فاز اول توسعه پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، ۱۴ طرح پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلار احداث می شود ...

راهکارهای متعدد بی‌اثر کردن تحریم پتروشیمی/ تسویه ارزی نرخ خوراک مهم‌ترین راهکار است

درحالی آمریکایی‌ها پتروشیمی ایران را مورد تحریم قرار دادند که راهکارهای متعددی برای بی‌اثر کردن این تحریم وجود دارد و مهم‌ترین راهکار، پرداخت ارزی نرخ خوراک است.

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت پایه محصولات پتروشی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.

واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل پتروشیمی پارس فنل اظهار کرد: واحد مونو اتیلن گلایکول (MEG) پتروشیمی پارس فنل تاکنون ۵۸ درصد پیشرفت داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

خوراک ارزان؛ سد راه توسعه زنجیره محصولات متانول

خوراک و سوخت ارزان تحویلی به واحدهای متانولی باعث بی‌توجهی به زنجیره ارزش و شکل گیری حاشیه سود ۵۰درصدی آنها شده در حالیکه یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های متانول دنیا حاشیه سود ۱۲.۲درصدی دارد.
اخبار بیشتر