نفت ونزوئلایی بازاریاب جدید پیدا کرد/ مقصد نهایی نفت‌های ارزان ونزوئلا کجاست؟

بعد از آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا و سرگردانی نفتکش های حاوی نفت ونزوئلا، این بار روسیه آُستین بالازده و تبدیل به بزرگترین دلال نفت ونزوئلا شده تا قدری از فشارهای آمریکا علیه ...

نفت متعلق به ملت ایران است و عواید آن به ملت باز می‌گردد

معاون اول رئیس جمهوری گفت: نفت متعلق به ملت ایران است و توسط وزارت نفت یا بخش خصوصی به هر طریقی که فروخته شود عواید آن به ملت ایران باز می‌گردد و برای توسعه و آبادانی کشور هزینه می‌شود.

پاسخ وزارت نفت به ادعاهای جدید نماینده نجف‌آباد

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت با صدور بیانیه‌ای ضمن رد ادعاهای جدید ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد تاکید کرد: از مدت‌ها پیش، به دلیل اهمیت عملیات صادرات نفت، این وزارتخانه به صورت کتبی...

تشریح محورهای چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت

مشاور اجتماعی وزیر نفت محورهای چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت را تشریح کرد.

آغاز توازن بازار با وجود قیمت پایین نفت

مصرف جهانی نفت با بیشترین شتاب در پنج سال اخیر در حال کاهش است، زیرا فعالیت تولیدی و جریان تجاری در جهان و همچنین تولید خودرو، در حال کاهش است.

بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان نفت کدام کشورها هستند؟+ رتبه ایران

آمریکا بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت تا پایان سال ۲۰۱۸ بوده است.

دادنامه ناقص دیوان عدالت اداری درباره تصویب‌نامه قراردادهای نفتی

یکی از ابعاد مهم ابهام درباره الگوی قراردادی IPC موضوع تطابق آنها با قوانین بالادستی و قانون اساسی است و دیوان عدالت اداری اخیرا دادنامه‌ای در این باره صادرکرده است.

استفاده آمریکا از حربه تهدید برای توقف نفتکش ایرانی آدریان دریا

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا چند روز پس از هشدار به کشورها در مورد ارئه خدمات به نفتکش ایرانی آدریان دریا گفت: «بخش کشتیرانی باید بداند که ما تحریم‌های آمریکا را به شدت اعمال می‌کنیم».

سرمایه ملی نفت نباید صرف هزینه های جاری دولت شود

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به ضرورت قطع وابستگی بودجه از درآمدهای نفتی گفت: نفت یک سرمایه ملی و متعلق به تمامی نسل هاست نبایدصرف هزینه های جاری دولت شود بلکه باید در راستای ایجاد و توسعه...

آمریکا دنیا را در نفت غرق می‌کند؟

یک موسسه تحقیقاتی پیش بینی کرد اگر روند رشد تولید نفت آمریکا به همین منوال ادامه داشته باشد، تا پایان دهه آینده میلادی،میادین جدید نفت و گاز در آمریکا بیش از دو برابر میزان تولید فعلی عربستان سعودی...

اجرای ۷۹۱ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در دستور کار شرکت ملی نفت ایران

۷۹۱ پروژه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی از سوی شرکت ملی نفت ایران تعریف شده و در دست پیگیری است که از این میان، ۴۱۶ پروژه مربوط به مناطق سیل‌زده است.

نفت گرانتر شد/آمریکا نتوانست مالک بازار نفت شود؟

قیمت نفت در حالی از ۶۰ دلار فراتر رفت که به گفته کارشناسان کاهش فراتر از انتظار ذخیره‌سازی نفت در آمریکا مهم‌ترین عامل افزایش قیمت نفت بود است.
اخبار بیشتر