تمرکز دولت سیزدهم بر توسعه پتروپالایشگاه‌ها

در شرایط تحریم وعده‌ها عملی می‌شود؟

نزدیک به یک ماه از آغاز به فعالیت دولت سیزدهم می گذرد و در این مدت، مسئولان نفتی این دولت صحبت های متعددی درباره لزوم جلوگیری از خام فروشی و توسعه ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور کرده‌اند.

اوجی اعلام کرد:

آمادگی برای استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

وزیر نفت اظهار کرد: آمادگی داریم از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به منظور توسعه میدان‌ها، با اولویت میدان‌های مشترک نفت و گاز استفاده کنیم.

انتصاب مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران

وزیر نفت در حکمی «مجید چگنی» را به‌عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.

هشدار مجدد نسبت به وضعیت انبار نفت شهران/ مثلث نفتی تهران چقدر امن است؟

فعالیت انبارهای نفت متعدد در اطراف شهر تهران موضوعی است که طی سال‌های گذشته هشدارهای متعددی را به همراه داشته است؛ با این وجود مسئولان صنعت نفت در موارد متعدد بر ضروری بودن فعالیت این انبارها تاکید کرده اند.

حضور چین از پنجشیر تا کاراکاس

یک کارشناس حوزه بین‌الملل انرژی گفت:شرکت دولتی چین CNPC گروه تخصصی بزرگی را عازم ونزوئلا کرده تا برای تصویب قانون جدیدی که دولت مادورو قصد دارد به منظور جذب سرمایه‌گذاری و فعالیت بخش خصوصی درصنعت نفت ونزوئلا اجرائی کند، آماده باشند.

شباهت سیاست های نفتی اخیر آمریکا و چین

با وجود تنش‌های ژئوپلتیک موجود بین چین و آمریکا در سال‌های اخیر، این دو ابرقدرت اقتصادی جهان از منظر مصرف مواد خام شباهت زیادی به هم دارند. حداقل در بازار نفت وجه تشابه آنها بسیار بیشتر از وجه افتراق آنهاست.

رویترز: با وجود تحریم‌ فروش محصولات نفتی ایران افزایش یافت

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که با وجود تحریم‌های اعمال شده علیه ایران در حوزه انرژی، این کشور در فروش سوخت و محصولات پتروشیمی بازار پررونقی را تجربه کرده است.

توقف روند صعودی قیمت نفت

قیمت نفت روز جمعه که شرکتهای انرژی در خلیج مکزیکوی آمریکا تولیدشان را پس از عبور دو طوفان از این منطقه سرانجام ازسرگرفتند، کاهش پیدا کرد اما هر دو شاخص رشد هفتگی به ثبت رساندند.

قیمت نفت پس از کاهش ارزش سهام آمریکا افزایش یافت

پس از آنکه داده‌ها نشان داد، کاهش موجودی نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار بوده و احتمال صعود تقاضا به خاطر تولید واکسیناسیون افزایش یافته، قیمت نفت روز چهارشنبه 1 دلار افزایش یافت.

حراج نفت چین، پیامی به اوپک است

هفته گذشته چین با انتشار اخباری مبنی بر استخراج از ذخایر استراتژیک نفت و فروش آن در حرکتی که بلومبرگ آن را "مداخله‌ای بی‌سابقه" نامید ، خبرساز شد.

تقاضای جهانی نفت در فصل پاییز

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی می‌کند تقاضای جهانی برای نفت با آغاز فصل پاییز ۱.۶میلیون بشکه در روز افزایش یابد و این روند افزایشی تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.

بازار نفت در انتظار یک طوفان جدید

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 44 سنت معادل 0.60 درصد افزایش به 74 دلار و 4 سنت رسید.
اخبار بیشتر
جهش تولید؛ پتروشیمی جم