در پی کمبود گاز

اروپا به زغال سنگ روی می‌آورد

با وجود اهداف انرژی سبز بلندپروازانه، اروپا اگر نتواند گاز طبیعی به میزان کافی ذخیره کند، ممکن است مجبور شود زمستان امسال زغال سنگ بیشتری بسوزاند.

سخنگوی کمیسیون انرژی :

قطع ارتباط گازی با ترکمنستان خسارت‌ زیادی تحمیل کرد

نخعی با بیان اینکه قطع ارتباط گازی با ترکمنستان خسارت‌های زیادی را به کشور تحمیل کرد، گفت: موضوع واردات گاز تضادی با سیاست‌های کلی استقلال انرژی کشور ندارد، حتی اگر این کار را نکردیم ایراد دارد.

واکنش متن به خبر مرگ یک صیاد در هورالعظیم

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) شرکت متن با بیان اینکه ما به جز خطوط لوله نفت؛ هیچ لوله گازی در منطقه غرب کارون نداریم، گفت: در طول 48 ساعت گذشته هیچگونه حادثه انفجاری و یا ترکیدگی در خطوط لوله و چاه‌های منطقه هورالعظیم نداشتیم.

نقش آمریکا در تعیین قیمت گاز چیست؟

بازاریابی تهاجمی تولیدکنندگان ال ان جی ایالات‌متحده باعث شده تا قیمت پایانه هنری هاب در دنیا معمولاً پایین‌تر و رقابتی‌تر باشد. همچنین هزینه ثابتی برای خریداران وجود ندارد.

قیمت گاز، کارخانه های انگلیس را تعطیل کرد

با بالا رفتن قیمت گاز و متعاقب آن بالا رفتن قیمت‌های انرژی در اروپا یک تولیدکننده بزرگ کود مجبور شد ۲ کارخانه خود در انگلستان را تعطیل کند.

گازپروم: تا ۱۰۰ سال آینده نفت داریم

شرکت گازپروم اعلام کرد ذخایر گاز طبیعی روسیه بیش از یک قرن عمر خواهد کرد.

اتحادیه اروپا خواستار تحقیق در مورد غول گازی روسیه شد

بیش از 40 نماینده اتحادیه اروپا شامل گروه‌های سیاسی مختلف از کمیسیون اروپا خواستند درباره غول گاز روسیه گازپروم به اتهام دستکاری در بازار و افزایش بی سابقه قیمت گاز، تحقیق کند.

ترس از قیمت، برگ برنده خط لوله روس‌هاست

تحلیلگران معتقدند قیمت بی‌سابقه گاز سبب شتاب در فرآیند راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز نورد استریم-۲ می‌شود.

شرکت روسنفت به نورد‌استریم۲ نزدیک‌تر شد

وزارت انرژی روسیه قرار است صادرات گاز روسنفت از طریق نورداستریم۲ ارزیابی کند.

ثبت رکورد تازه قیمت گاز در اروپا

کمبود عرضه گاز در اروپا و کاهش سطح ذخیره‌سازی‌ها به پایین‌تر از میانگین پنج‌ساله، قیمت این حامل انرژی را تا ۷۳۰ دلار و ۱۰۰ سنت به ازای هر هزار مترمکعب بالا برد و به نظر می‌رسد این روند ادامه دارد.

محدودیت عرضه گاز و صف کشتی ها در بندر قطر

بیش از ده‌ها کشتی حمل گاز طبیعی مایع منتظر رسیدن نوبتشان برای بارگیری در بندر راس لفان قطر هستند که نشان می دهد بازار جهانی تا چه حد دچار محدودیت عرضه شده است.

آلمان برای تایید خط لوله روسیه چهار ماه فرصت دارد

رگولاتور انرژی آلمان چهار ماه فرصت دارد تا خط لوله گازی نورد استریم ۲ را پس از دریافت همه اسناد لازم برای تقاضای مجوز فعالیت از سوی اپراتور آن، تایید کند.
اخبار بیشتر
جهش تولید؛ پتروشیمی جم