ارجاع طرح اساسنامه شرکت ملی گاز به کمیسیون انرژی مجلس

طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران با تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع شد.

مناطق انتقال گاز باید به قطب‌های تخصصی بدل شوند

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در بازدید از منطقه سه عملیات انتقال گاز گفت: مناطق انتقال گاز ایران باید متناسب با ظرفیت و توان خود، به قطب‌های تخصصی بدل شوند.

فشارافزایی تولید گاز پارس جنوبی با امکانات داخلی/ ایران معطل اروپایی‌ها نمی‌ماند

در حالی توتال پیشنهاد فشارافزایی تولید گاز در پارس جنوبی را با ساخت سکوهای فشارافزا مطرح کرده بود که با خروجش این طرح تعطیل شد اما مسؤولان صنعت نفت قصد دارند با توجه به امکانات و دانش داخلی اقدام ...

شتاب روند گازرسانی در هفته دولت

گازرسانی شهری، روستایی، صنعتی و نیروگاهی از مهم‌ترین وظایف شرکت ملی گاز ایران است که با تکیه بر توان شرکت‌های گاز استانی، شبکه گاز را با هدف توسعه رفاه عمومی به همه نقاط کشور می‌رساند و این وظیفه...

برنامه دولت برای یک میدان گازی

آنچه باعث می‌شود توسعه میدان گازی فرزاد B که به‌دلیل مشترک بودن با عربستان برای ایران اهمیت زیادی دارد، به تأخیر بیفتد، نوع گاز این میدان است؛ البته به تازگی شرکت ملی نفت سناریویی را برای این مساله...

اشکالات جداسازی بخش تولید گاز از نفت/نمایندگان بدون توجه به نظرکارشناسان عمل می کنند

یک کارشناس صنعت نفت با اشاره به پیچیدگی فعالیت تولید نفت و گاز گفت: متاسفانه نمایندگان مجلس بدون کار کارشناسی و تحقیقاتی فعالیت می کنند و پاسخگوی رفتار خود نیستند.

گام بلند پالایشگاه گاز هاشمی‌نژاد در نصب برج پروژه تغلیظ گازهای اسیدی

رئیس اجرای طرح‌های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد از نصب برج پروژه تغلیظ گازهای اسیدی در این مجتمع با بهره‌گیری از توان متخصصان ایرانی و با هدف حفظ محیط زیست خبر داد.

بهینه‌سازی استاندارد کالاها؛ اولویت صنعت گاز

معاون وزیر نفت در امور گاز در دیدار با اعضای انجمن استصنا، بهینه‌سازی استاندارد کالاهای مورد نیاز صنعت گاز را از اولویت‌های این صنعت عنوان و بر لزوم حذف مقررات دست‌وپاگیر تاکید کرد.

تولید گاز خاورمیانه از روسیه فراتر می‌رود

یک مؤسسه مشاوره پیش‌بینی کرد که در سال جاری میلادی تولید گاز منطقه خاورمیانه از روسیه فراتر می‌رود.

افزایش سرعت توسعه میادین گازی با ورود شرکت ملی گاز

با وجود این که شرکت ملی گاز ایران مکلف به تامین گاز است، اما تولید را دراختیار ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند برنامه‌ریزی مناسبی برای تامین گاز انجام دهد.

۴۲ درصد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی به بخش نفت و گاز رسید+جدول

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: تا پایان سال ۱۳۹۷ بالغ‌ بر ۶۷.۸۷ میلیارد دلار جهت ارائه تسهیلات ارزی به طرح‌های مختلف از منابع صندوق توسعه ملی مسدود شده که بیش از ۴۱ درصد آن خارج از روال قوانین ...

گازسوزی در نفت و گاز اروندان به مرز صفر می‌رسد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: با اجرای اقدام‌هایی از جمله فروش گازهای مشعل، بهسوزی مشعل‌ها و استفاده از دستگاه‌های فرآورش سیار، برنامه این شرکت برای مقابله حداکثری با گازسوزی دنبال می‌شود.
اخبار بیشتر