پتروشیمی / شناسه خبر: 43539 / تاریخ انتشار : 1396/8/23 13:56
|

لزوم شناسایی موانع جذب سرمایه گذاری های جدید در صنعت پتروشیمی

اتاق بازرگانی تهران آمادگی دارد تا با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و انجمن صنفی کارفرمایی موانع و چالش های جذب سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی در صنعت پتروشیمی را بررسی کند.

نفت امروز /اتاق بازرگانی تهران آمادگی دارد تا با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و انجمن صنفی کارفرمایی موانع و چالش های جذب سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی در صنعت پتروشیمی را بررسی کند.

رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران درگفتگو با خبرنگار نفت امروز با تاکید بر لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای تسهیل جذب سرمایه گذاری های جدید در صنعت پتروشیمی کشورمان اظهار کرد: صنعت پتروشیمی کشور این قابلیت را دارد که تا پایان برنامه ششم توسعه میزبان 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید باشد و اگر روند سرمایه گذاری ها تا 5 سال آینده ادامه داشته باشد باشد این امکان وجود دارد که تا پایان برنامه ششم توسعه میزان سرمایه گذاری درصنعت پتروشیمی کشوربه 100 میلیارد دلار بالغ شود .
رضا پدیدار در پاسخ به این پرسش که آیا برای ورود سرمایه گذاران خارجی به صنعت پتروشیمی پیش بینی شرط و شروط الزامی است ،عنوان کرد:در مجموع جذابیت طرح های پتروشیمی و به ویژه طرح های توسعه ای این صنعت در مجموع صنعت نفت ،گاز و پالایش در اولویت است و میزان سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی با توجه به حجم ،نوع و اندازه متنوع است و تنوع این امکان را فراهم کرده تا گروه های تخصصی که امکان داشته باشند برای انجام سرمایه گذاری با هرمیزان مبلغ و مدت زمانی می توانند وارد این صنعت شوند .
وی افزود: برخی از سرمایه گذاران تمایل دارند بازدهی سود آنها طی یک سال و برخی از سه تا 5 سال باشد و این صنعت این توانایی و قابلیت را دارد که سود آن در یک دوره یک تا چندین سال قابل بازدهی باشد اما درسایر بخش های صنعت نفت وگاز مدت زمان رسیدن به بازدهی سود بالاست .
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خاطرنشان کرد: جذابیت بازگشت سرمایه در شرایط مطلوب اقتصادی بین 30 تا 35 درصد و در شرایط نامتعارف اقتصادی کمتر از 25 درصد است و اگرکسی در صنعت پتروشیمی  وارد سرمایه گذاری شود می تواند میزان بازگشت سرمایه خود را بین سه تا 5 سال تعریف کند که بسیار ارزشمند و جذاب است .

 

کلیدواژه

جذب سرمایه گذاری های

صنعت پتروشیمی

اتاق بازرگانی تهران

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1