پتروشیمی / شناسه خبر: 12624 / تاریخ انتشار : 1396/1/26 17:03
|
با بهره برداری از طرحی جدید در مجتمع پتروشیمی مبین:

طرح‌های توسعه‎ای پتروشیمی عسلویه به شبکه تصفیه پساب متصل شدند

بابهره برداری از طرحی جدید در مجتمع پتروشیمی مبین امکان دریافت و تصفیه پساب همه طرح‌های توسعه‎ای پتروشیمی در فاز 2 عسلویه فراهم شد.

نفت امروز / با بهره برداری از طرحی جدید در مجتمع پتروشیمی مبین به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای متمرکز یوتیلیتی در سطح صنایع پتروشیمی ایران و خاورمیانه، امکان دریافت و تصفیه پساب همه طرح‌های توسعه‎ای پتروشیمی در فاز 2 منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) فراهم شد.

به گزارش نفت امروز، بر اساس اعلام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، طرح توسعه واحد تصفیه پساب شیمیایی شرکت پتروشیمی مبین به مراحل راه اندازی رسیده که با بهره برداری از این طرح، ظرفیت تصفیه پسابهای شیمیایی طرحها و مجتمع‌های پتروشیمی 170 مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

عملیات اجرائی واحد تصفیه پساب شیمیایی شرکت پتروشیمی مبین شهریور ماه سال ۱۳۹۳ با هزینه ای بالغ بر 170 میلیارد ریال آغاز شد و در نهایت پس از انجام مراحل پیش راه اندازی در بهمن ماه سال گذشته هم اکنون این طرح راه اندازی آزمایشی شده است.

با راه اندازی این طرح، ظرفیت تصفیه پساب پتروشیمی مبین از ۳۳۰ مترمکعب در ساعت به ۵۰۰ مترمکعب در ساعت افزایش می‌یابد و به این ترتیب امکان دریافت و تصفیه پساب همه طرح‌های توسعه‌ای فاز 2 منطقه عسلویه توسط پتروشیمی مبین امکان‌پذیر می‌شود.

هم اکنون عملیات اجرایی 26 طرح جدید پتروشیمی با ظرفیتی بالع بر 35 میلیون و 700 هزار تن در فاز 2 منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) آغاز شده که پتروشیمی مبین در کنار پتروشیمی دماوند مسئولیت تامین سرویس‌های جانبی مجتمع های پتروشیمی در فاز نخست و دوم منطقه ویژه انرژی پارس (عسلویه) را بر عهده دارند.

پتروشیمی مبین هم اکنون سرویس و خدمات متنوعی همچون آب شیرین، بخار، برق، اکسیژن، هوای ابزار دقیق، آب خنک کننده، نیتروژن و ... را به طرحها و مجتمع‌های صنعت پتروشیمی مستقر در عسلویه را ارائه می‌کند.

کلیدواژه

پتروشیمی

پتروشیمی مبین

عسلویه

منطقه عسلویه

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1