نفت / شناسه خبر: 64257 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 12:11
|

سیاست‌های دوپهلوی نفتی عربستان اوج گرفت

در حالی که عربستان این روزها سخت پیگیر جایگزین کردن نفت خود به جای نفت عربستان است، وزیر انرژی این کشور امروز از انعطاف این کشور در قبال سیاست‌های نفتی اوپک گفته و عنوان کرده در صورت لزوم...

نفت امروز /در حالی که عربستان این روزها سخت پیگیر جایگزین کردن نفت خود به جای نفت عربستان است، وزیر انرژی این کشور امروز از انعطاف این کشور در قبال سیاست‌های نفتی اوپک گفته و عنوان کرده در صورت لزوم حتی تولید نفت خود را نیز کاهش خواهد داد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی امروز در آستانه دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در جده، اظهار کرد: با توجه به آمارهای انجام شده،  به خصوص آمار آمریکا که همچنان رشد ذخایر این کشور را نشان می‌دهد به نظر می‌رسد بحران نفت تنها یک تهدید تو خالی است.
فالح در ادامه این گفتگو گفت: به نظر می‌رسد نفت به اندازه کافی وجود دارد و در صورت بروز  مشکل اوپک قطعا به این مسئله رسیدگی خواهد کرد و عربستان نیز تابع این تصمیمات خواهد بود.
این اظهارات فالح اما در حالی صورت گرفته است که ترامپ ادعا داشت با تکیه بر تولید بیشتر نفت عربستان دست به لغو معافیتهای تحریم نفتی ایران زده است.
حال عربستان برخلاف خواسته ترامپ مبنی بر تولید بیشتر تمایلی به افزایش سریع تولید و روبرو شدن با خطر ریزش قیمت‌ها ندارد.
در هین راستا فالح در ادامه صحبتهای خود به این نکته نیز اشاره کرد که  : در واقع سیاست کاهش قیمت اوپک تحت دو اصول اصلی هدایت می‌شود: یکی متوازن نگه داشتن بازار و بازگرداندن ذخایر نفت به سطح معمولی و دیگری پاسخگویی به نیازهای بازار استو ریاض مطمئن است که به توازن مناسب دست پیدا خواهد کرد.
حال باید دید  نشست روز یکشنبه چه خواهد شد،زیرا نشست روز یکشنبه کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در شرایطی برگزار می‌شود که بازار به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران و احتمال افت بیشتر تولید ونزوئلا، نگران کمبود عرضه است.

منابع آگاه به رویترز گفتند: کمیته فنی اوپک و غیراوپک اعلام کرد که نرخ پایبندی گروه اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در آوریل به ۱۶۸ درصد رسیده است.


CNBC

 

کلیدواژه

اوپک

بحران نفت

خالد الفالح

نفت عربستان

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1