نفت / شناسه خبر: 63922 / تاریخ انتشار : 1398/1/7 00:22
|

سال ۲۰۲۰ نفت چند می‌شود؟

در این روزهای پرتلاطم بازار جهانی نفت،بهای این طلای سیاه برای بسیاری ار خریداران و کشورهای وارد کننده نفت امری حیاتی است؛ حال آخرین پیش بینی‌ها بر این قرار شده است...

نفت امروز /در این روزهای پرتلاطم بازار جهانی نفت،بهای این طلای سیاه  برای بسیاری ار خریداران و کشورهای وارد کننده نفت امری حیاتی است؛ حال آخرین پیش بینی‌ها  بر این قرار شده است که  قیمت نفت برنت تا پایان سال ۲۰۱۹ در همین حد فعلی ۶۶ تا ۶۷ دلار در هر بشکه باقی بماند و تا ۲۰۲۰ به ۷۰ دلار در هر بشکه برسد .

پیش‌بینی‌ها در خصوص قیمت نفت در سال آتی حاکی از آن است که با توجه به روند صعودی قیمت طلا، رشد قیمت نفت دور از انتظار نیست؛ با این وجود گزارش نهادهای معتبر بین المللی آمار و ارقام دیگری درباره قیمت آینده نفت ارائه می‌دهد که قابل تامل است.
شرکت تجارت جهانی گروه ترافیگورا پیش بینی میکند قیمت نفت برنت تا پایان سال در همین حد فعلی ۶۶ تا ۶۷ دلار در هر بشکه باقی بماند و تا ۲۰۲۰ به ۷۰ دلار در هر بشکه برسد .
بن لاکوک، سرپرست تجارت نفت این شرکت گفت:« ما تا حدی خوشبین هستیم. ما یک بازار ثابت تر و منطقی تر داریم. ما سال گذشته بین ۵۰ تا ۸۷ دلار در هر بشکه تجارت کردیم. ۸۷ دلار احتمالا خیلی بالاست. معافیت‌های نفت ایران بسیاری را متعجب کرد» .
«حالا داریم با نفت بشکه ای ۶۶ تا ۶۷ دلار تجارت می کنیم .فکر می کنیم این قیمت نسبتاً منطقی است» .
آمریکا پس از اعمال تحریم‌های دوباره بر نفت ایران در نوامبر، معافیت هایی هم به واردکنندگان کلیدی نفت این کشور داد .
لاکوک هشدار داد که چندین عامل باعث بی‌ثباتی پیش‌بینی قیمت نفت می شود، مثل مسئله تمدید معافیت های ایران و ثبات تولید لیبی و ونزوئلا .
 واشنگتون اخیراً تحریم‌هایی بر صنعت نفت ونزوئلا وضع کرده تا نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور را به نفع خوان گوایدو وادار به کناره‌گیری کند .
سعد رحیم، اقتصاددان ارشد ترافیگورا گفت این شرکت مستقر در ژنو انتظار بازار مستحکم تری را در نیمه دوم سال دارد .

OilPrice

کلیدواژه

بهای نفت

قیمت نفت

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1