نفت / شناسه خبر: 43518 / تاریخ انتشار : 1396/8/6 14:15
|
با امضای 2 قرارداد جدید در طرح بومی‎سازی کالاهای نفتی

ارزش قراردادهای ساخت لوله به بیش از 577 میلیون یورو رسید

با امضای 2 قرارداد جدید به ارزش 21.5 میلیون یورو در زمینه انتقال فناوری و ساخت لوله‎های حفاری (Drill pipe) و لوله‎های وزنه

نفت امروز /با امضای 2 قرارداد جدید به ارزش 21.5 میلیون یورو در زمینه انتقال فناوری و ساخت لولههای حفاری (Drill pipe) و لولههای وزنه (Drill collar)، ارزش قراردادهای ساخت لوله در طرح بومیسازی 10 گروه کالاهای کاربردی نفت به بیش از 577 میلیون یورو رسید.

به گزارش نفت امروز، پنجمین گروه از طرح بومیسازی 10 گروه کالاهای کاربردی نفت به «انتقال فناوری و ساخت انواع لولهها» مربوط است که نخستین قرارداد این گروه با موضوع انتقال فناوری ساخت لوله‌های CRA، با ارزش تقریبی 556 میلیون یورو اوایل خردادماه امسال بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی ایرانی-اسپانیایی امضا شد.

رامین قلمبر، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران در این باره گفت: به تازگی 2 قرارداد دیگر در مجموع به ارزش معادل 21.5 میلیون یورو با موضوع انتقال فناوری و ساخت لولههای حفاری (Drill pipe) و لولههای وزنه (Drill collar) با کنسرسیومی ایرانی-آلمانی متشکل از هلدینگ اشمیت کرانتس (Schmidt Kranz) آلمان و شرکت ساخت تجهیزات گاز تامکار امضا شده است که بر مبنای این قرارداد، طی مدت سه سال، فناوری ساخت انواع لولههای نامبرده به شرکت ایرانی منتقل و در مجموع، 12 هزار و 500 شاخه لوله حفاری و هزار و 800 شاخه لوله وزنه ساخته و به شرکت ملی نفت ایران تحویل داده میشود.

 

 

وی ارزش 2 قرارداد اخیر را 314 میلیارد ریال (معادل هفت میلیون یورو) و 14.5 میلیون یورو، در مجموع معادل 21.5 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: با توجه به قرارداد 556 میلیون یورویی ساخت لولههای CRA، در مجموع در گروه لولهها در طرح بومیسازی 10 گروه کالاهای کاربردی صنعت نفت بیش از 577 میلیون یورو قرارداد امضا شده است.

به گفته قلمبر، در قراردادهای ساخت لولههای حفاری و لولههای وزنه، برنامه انتقال صد در صدی فناوری ساخت به کشورمان دیده شده است و قرار است این قراردادها با سرمایهگذاری 50 درصدی هر یک از طرفین اجرایی شود.

بر اساس این گزارش، طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت با دستور وزیر نفت و با هدف تقویت توانمندی های داخلی و اتکای بیشتر صنعت نفت به محصولات سازندگان ایرانی، از اواخر سال ۹۳ در دستور کار قرار گرفت.

این ۱۰ گروه کالا شامل ساخت تجهیزات سرچاهی و رشته تکمیلی درونچاهی، پمپ های درون چاهی، انواع متههای حفاری (صخره‌ای، الماسی، مغزه‌گیری)، انواع شیرهای کنترلی، ایمنی و تجهیزات جانبی، انواع لولهها، الکتروموتورهای ضد انفجار و دور متغیر، ماشین های دوار (توربین، کمپرسور و پمپها شامل پمپهای گریز از مرکز)، فولادهای آلیاژی CRYOGENICS، ابزارهای اندازه گیری حفاری و ساخت پیگهای هوشمند است.


 

کلیدواژه

طرح بومی‎سازی

کالاهای نفتی

قراردادهای ساخت لوله

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1