نفت / شناسه خبر: 104836 / تاریخ انتشار : 1398/5/15 16:08
|

گاز کیش به عسلویه می‌رسد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از انجام مطالعات مهندسی خط لوله میدان گازی کیش خبر داد و گفت: منابع گازی تولیدی این میدان، از طریق یک خط لوله به پالایشگاه‌های پارس جنوبی یا پالایشگاه گاز فجر جم ...

نفت امروز /بر اساس گزارش روز سه‌شنبه شرکت نفت و گاز پارس، «محمد مشکین‌فام» درباره وضع کنونی توسعه میدان گازی کیش- از طرح‌های اولویت دار این شرکت در سال جاری، گفت: برنامه توسعه فاز نخست این میدان به طور جدی و با پیشرفت مناسبی درحال پیگیری است.

مشکین فام به انجام مطالعات مهندسی با هدف تعیین مسیر خط لوله و مقصد گاز تولیدی این میدان اشاره و اظهار کرد: با مشخص شدن نتیجه، منابع گازی تولیدی به پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی یا پالایشگاه گاز فجر جم منتقل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه میدان گازی کیش در فاز اول شامل حفاری خشکی و احداث خط لوله است ،گفت: روزانه یک میلیارد فوت مکعب معادل یک فاز پارس‌جنوبی از طریق خط لوله به یکی از مقاصد درحال بررسی ارسال خواهد شد.

وی درباره آخرین وضع دو برنامه اولویت دار دیگر شامل توسعه فاز ١١ و میدان فرزاد گفت: در شرایط فعلی کماکان گفت‌وگو با طرف چینی برای مشخص کردن وضعیت فاز ١١ ادامه دارد. برای توسعه میدان فرزاد نیز مذاکرات را با هندی ها به‌پیش می‌بریم تا در صورتی که راغب باشند با شرایط مورد نظر توافق حاصل شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: به موازات این برنامه با شرکت‌های دیگری نیز برای توسعه این میدان درحال گفت‌وگو هستیم.

ایرنا

کلیدواژه

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس

شرکت پالایشگاه گاز فجر جم

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1