نفت / شناسه خبر: 147600 / تاریخ انتشار : 1401/4/12 16:06
|

احتمال کاهش ۸ درصدی تولید نروژ در پی اعتصاب کارکنان صنعت نفت

بررسی‌ها نشان می‌دهد اعتصاب برنامه‌ریزی‌شده کارگران صنعت نفت و گاز نروژ می‌تواند تولید این کشور را حدود هشت درصد کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بررسی‌های این خبرگزاری نشان می‌دهد اعتصاب برنامه‌ریزی‌شده کارگران نفت و گاز نروژ در هفته جاری می‌تواند مجموع تولید نفت این کشور را حدود ۸ درصد کاهش دهد، مگر اینکه در آخرین لحظه توافقی درباره مطالبات مربوط به دستمزد کارگران حاصل شود.

کشمکش‌ها میان شرکت‌های نفتی و کارکنان سکوهای دریایی بر سر دستمزد کارگران می‌تواند تولید گاز را همزمان با افزایش قیمت‌ها و عرضه محدود در اروپا بیش از ۱۰ درصد کاهش دهد.

اتحادیه کارگران نفت و گاز لدرن نروژ روز پنجشنبه (نهم تیرماه) اعلام کرد اعضای این اتحادیه به توافق مربوط به دستمزد کارگران رأی منفی داده‌اند و اعتصاب خود را از روز پنجم ژوئیه آغاز خواهند کرد. این اتحادیه روز جمعه گفت چنانچه توافقی حاصل نشود، درگیری‌ها از ششم ژوئیه به شدت افزایش می یابد.

این اتحادیه همچنین اعلام کرد که احتمال دارد فعالیت ۶ میدان نفتی در روز دوم اعتصاب متوقف شود. محاسبات بر مبنای تولید رسمی نروژ نشان می‌دهد که در صورت وقوع این اتفاق، حدود ۳۲۰ هزار بشکه معادل نفت در روز معادل حدود ۸ درصد از تولید نفت این کشور کاهش خواهد یافت.

تولید نفت و میعانات گازی نیز حدود ۱۳۰ هزار بشکه در روز معادل حدود ۶.۵ درصد از تولید کاهش می‌یابد، این در حالی است که تولید روزانه گاز نیز ۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب استاندارد معادل ۱۰.۶ درصد از مجموع تولید کاهش خواهد یافت.

اتحادیه لدرن روز پنجشنبه اعلام کرد حدود ۷۴ کارگر نفتی فراساحلی نروژ در سکوهای میدان‌های گودرون، اوزبرگ جنوبی و اوزبرگ شرقی متعلق به شرکت اکوینور نروژ از روز پنجم ماه ژوئیه اعتصاب خواهند کرد.

این اتحادیه همچنین افزود ۱۱۷ کارگر از میدان‌های هیدرون، کریستین و آستا هانستین نیز روز بعد به اعتصاب‌ها می‌پیوندند.

پیش از این، سخنگوی شرکت اکوینور در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرده بود که در صورت آغاز اعتصاب در روز پنجم ژوئیه، تولید میادین گودرون، اوزبرگ جنوبی و اوزبرگ شرقی نروژ را متوقف خواهد کرد.

به گفته وی، این سه میدان در مجموع ۸۹ هزار بشکه معادل نفت در روز تولید می‌کنند.

 

کلیدواژه

صنعت نفت

نروژ

تولیدنفت

گاز

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها