نفت / شناسه خبر: 147524 / تاریخ انتشار : 1401/4/1 11:40
|

بهره‌برداری آزمایشی از نیروگاه گازی زرند آغاز شد

مجری طرح‌های نیروگاهی گازی شرکت برق حرارتی کشور گفت: نخستین واحد نیروگاه گازی مهتاب کویر شهرستان زرند به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید و با موفقیت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

به گزارش نفت امروز، محمود صادقی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نیروگاه گازی مهتاب کویر زرند افزود: پروژه احداث این نیروگاه با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار میلیارد تومان و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صنعت برق کشور با برخورداری از ۲ واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه دومین واحد گازی نیروگاه نیز در پیک (اوج مصرف) دوم طی مردادماه وارد مدار تولید خواهد شد ادامه داد: راه‌اندازی این نیروگاه در تامین برق خط سراسری جنوب‌شرق کشور در  استان های، کرمان، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان بسیار حائز اهمیت است و نقش بسزایی در جبران کسری برق دارد.

مجری طرح‌های نیروگاهی گازی شرکت برق حرارتی کشور تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید برق منطقه، تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور، کمک به افزایش پایداری شبکه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی از جمله اهداف اجرای این پروژه محسوب می شود.

وی تاکید کرد: تمامی تجهیزات این نیروگاه ساخت داخل و نصب و راه اندازی آن توسط متخصصان داخلی کشور با موفقیت اجرا شده است و با بهره برداری از واحدهای دیگر این نیروگاه ۵۰۰ مگاوات برق به شبکه برق کشور افزوده می‌شود.

نیروگاه مهتاب کویر در کیلومتر ۲۰ شهر زرند در مجاورت روستای علی آباد این شهرستان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در حال احداث است.

شهرستان زرند در فاصله ۸۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

کلیدواژه

نیروگاه گازی

نیروگاه زرند

کرمان

نیروگاه‌های حرارتی

صنعت برق

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها