نفت / شناسه خبر: 135670 / تاریخ انتشار : 1400/4/1 16:00
|

پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۲

بانک آمریکا پیش‌بینی کرد که قیمت نفت ممکن است در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد.

به گزارش نفت‌امروز به نقل از اویل پرایس، بانک آمریکا روز یکشنبه (۳۰ خردادماه) در یادداشتی اعلام کرد که پیشی گرفتن رشد تقاضا از عرضه نفت در ماه‌های آینده ممکن است سبب افزایش قیمت نفت و رسیدن آن به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه در سال ۲۰۲۲ شود.

 

تحلیلگران بانک آمریکا با افزایش خیره‌کننده برآورد خود از قیمت نفت خام برنت در سال آینده میلادی اظهار کردند: بر این باوریم که احیای قابل توجه تقاضای نفت در ۱۸ ماه آینده از عرضه آن سبقت می‌گیرد و کاهش بیشتر ذخیره‌سازی‌ها و ایجاد زمینه افزایش قیمت‌های نفت را در پی خواهد داشت.

 

بر اساس پیش‌بینی این بانک، میانگین قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۲۱، ۶۸ دلار برای هر بشکه خواهد بود، قیمت این شاخص نفت خام در برآورد پیشین بانک آمریکا ۶۳ دلار برای هر بشکه بود.

 

این بانک همچنین پیش‌بینی کرد میانگین قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۲۲، ۷۵ دلار به ازای هر بشکه خواهد بود، این رقم در برآورد پیشین این بانک ۶۰ دلار برای هر بشکه بود.

 

تحلیلگران این بانک انتظار دارند بازار جهانی نفت در یک سال و نیم آینده همچنان با کمبود عرضه روبه‌رو شود و میانگین کمبود عرضه در این بازه زمانی ۹۰۰ هزار بشکه در روز باشد.

 

کلیدواژه

قیمت نفت

بازار نفت

بازار جهانی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها