نفت / شناسه خبر: 147776 / تاریخ انتشار : 1401/11/25 14:46
|
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

توسعه میدان‌های نفت و گاز مناطق مرکزی شتاب می‌گیرد

تهران- نفت امروز- مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر ضرورت شتاب‌بخشی به نگهداشت توان تولید میدان‌های گازی شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: چشم‌انداز ترسیم‌شده برای این شرکت افزایش تولید گاز به مقدار ۱۴۲ میلیون مترمکعب در روز است.

نفت امروز /به گزارش نفت امروز، محسن خجسته‌مهر شامگاه دوشنبه (۲۴ بهمن‌ماه) در نشست بررسی طرح‌های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران که با حضور مدیران ارشد نفت در ستاد شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه نفت مناطق مرکزی، شرکتی است که در عملیات شرایط سخت و پیچیده‌ای دارد، اظهار کرد: از نمایندگان استان فارس تشکر می‌کنم، زیرا چهره‌هایی دلسوز برای وزارت نفت، منطقه و استان هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های افزایش تولید در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی بسیار بالاست، افزود: چند میدان نفتی در این شرکت تحت توسعه قرار دارد که با سرمایه‌گذاری خارجی دو شرکت روسی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه شرکت نفت مرکزی از برنامه همیشه جلوتر بوده و کم و کسری در زمستان امسال در بحث تولید گاز نداشته است، تصریح کرد: چشم‌انداز ترسیم‌شده برای این شرکت افزایش تولید گاز به مقدار ۱۴۲ میلیون مترمکعب در روز بوده و مقدمات این کار انجام شده است.

خجسته‌مهر ادامه داد: حدود ۳۰۰ میلیون دلار از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران اختصاص دادیم تا ۱۰ میلیون مترمکعب برای سال آینده و ۱۰ میلیون مترمکعب برای سال ۱۴۰۳ به تولید برسیم.

وی تأکید کرد: حداقل تولید گاز زمستان سال آینده نباید از حداکثر تولید امسال کمتر باشد و در این مسیر باید به مواردی مانند نگهداشت توان تولید و ذخیره‌سازی به‌ویژه در منطقه خانگیران توجه ویژه شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: هدف‌گذاری تولید ۳۰۰ هزار بشکه نفت و ۴۰۰ میلیون مترمکعب گاز در هشت سال آینده در برنامه شرکت نفت مناطق مرکزی دیده شده است، همچنین توسعه یک میدان پنج سال زمان ببرد، اما بهره‌برداری از آن ممکن است تا ۱۰۰ سال طول بکشد، بنابراین باید از هم‌اکنون برای نیروی انسانی برنامه‌ریزی لازم را انجام داد.

خجسته‌مهر با بیان اینکه به‌زودی از طریق سازمان سنجش فرآیند برگزاری آزمون استخدامی انجام می‌شود تا نیروی انسانی مورد نیاز جذب شود، افزود: حداقل وظیفه ما آموزش مستمر کارکنان است، همچنین افزون بر آموزش، خدمات، پشتیبانی و بهداشت و درمان نیز مهم است.

شایان یادآوری است که محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران روز دوشنبه (۲۴ بهمن‌ماه) با همراهی مهدی حیدری، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی و جمعی از مدیران شرکت ملی نفت ایران در سفری یک‌روزه با هدف بازدید از برخی تأسیسات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی وارد شیراز شد.

کلیدواژه

نفت

گاز

نفتی

میدان نفتی

شرکت ملی نفت

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها