نفت / شناسه خبر: 136760 / تاریخ انتشار : 1400/6/30 16:19
|
وزیر انرژی قطر:

افزایش قیمت گاز یک بحران نیست

وزیر انرژی قطر گفت: قیمت بالای گاز در حال حاضر نشان‌دهنده کمبود سرمایه گذاری و همچنین کمبود عرضه است و یک بحران نیست.

 به گزارش نفت امروز به نقل از رویترز وزیر قطر گفت: تقاضای زیادی از سوی مشتریان ما وجود دارد و متأسفانه ما نمی‌توانیم به همه پاسخ دهیم.  متأسفانه ، به نظر من ، این به دلیل عدم سرمایه گذاری کافی بازار در این صنعت است. "
 
 وی در پاسخ به این سوال که آیا انتظار دارد قیمت های بالا دوام بیاورد ، گفت: "امیدواریم چنین نباشد.  ما نمی‌خواهیم  قیمت بالا برود و فکر نمی کنیم برای مصرف کنندگان خوب باشد.  ما  نه قیمت2 دلار می‌خواهیم، نه 20 دلار‌. ما می‌خواهیم قیمت مناسبی داشته باشیم که پایدار باشد. "
 
 قیمت گاز در اروپا امسال حدود 280 درصد و در ایالات متحده بیش از 100 درصد افزایش یافته است که به دلیل عوامل مختلفی از جمله سطح پایین ذخیره سازی ، قیمت کربن و کاهش عرضه روسیه است.
 
 به طور جداگانه ، کعبی ، که مدیر اجرایی شرکت دولتی قطر پترولیوم ، بزرگترین تأمین کننده گاز طبیعی مایع (LNG) در جهان است ، گفت که این شرکت 64 میلیون تن LNG در بازار بین سالهای 2025 تا 2027 به بازار خواهد آورد. 
 
 این شرکت در ماه فوریه قراردادی را برای اولین مرحله توسعه پروژه LNG North Field امضا کرده است که هدف آن افزایش تولید LNG کشور تا سال 2026  است.
 
 به گفته وود مکنزی،  توسعه  ظرفیت تولید، LNG قطر را از 77 میلیون تن به 110 میلیون تن (mtpa) در سال می‌رساند ، بزرگترین پروژه LNG است که تا کنون انجام شده است.
 
 وی از ارائه اطلاعات جدید در مورد این روند خودداری کرد ، اما گفت که این شرکت در حال بررسی پیشنهادات شرکت‌های نفتی بین‌المللی و سایر شرکای منتخب است و انتظار می رود در سه ماهه اول سال آینده تصمیم گیری کند.

کلیدواژه

وزیر انرژی

قطر

بازار گاز

بحران گاز

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1