پتروشیمی / شناسه خبر: 157987 / تاریخ انتشار : 1402/7/21 18:25
|

مبین انرژی خلیج‌فارس لوح شایسته تقدیر جایزه ملی محیط‌زیست را دریافت کرد

شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس به دلیل اقدامات زیست‌محیطی خود موفق به دریافت لوح شایسته تقدیر جایزه ملی محیط‌زیست شد.

نفت امروز / این شرکت در مراسمی که با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد، موفق به دریافت لوح شد.

در سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط‌زیست که بعد از شش سال وقفه از سرگرفته شد، از بین ۳۹۳ شرکت حاضر، شرکت مبین انرژی به دلیل اقدامات زیست‌محیطی در حوزه‌های مختلف از جمله حمایت ده‌ساله از گونه در خطر انقراض لاک‌پشت منقار عقابی، کاهش آلودگی هوا، آب‌ و خاک و کاهش مصرف انرژی به‌ عنوان شرکت برگزیده انتخاب و نشان ملی را از آن خود کرد.
در این مراسم دکتر سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، ضمن بیان چالش‌های کنونی محیط زیستی جهان و ایران، بر لزوم توجه به محیط‌زیست در فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی تأکید کرد.
وی گفت: «حفظ محیط‌زیست از دغدغه‌های مهم همه ما است و باید تلاش کنیم تا با اقدامات مؤثر، از محیط‌زیست کشورمان محافظت کنیم و مشارکت آحاد مردم را از اولویت‌های سازمان محیط‌زیست دانست».
شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس در سال‌های اخیر اقدامات متعددی در حوزه محیط‌زیست انجام داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به حمایت از گونه در خطر انقراض لاک‌پشت منقار عقابی، راه‌اندازی واحد استفاده مجدد از پساب تصفیه شده صنعتی برای کاهش آلودگی آب، اجرای پروژه‌های کاهش مصرف انرژی در بخش‌های مختلف شرکت و استفاده از سوخت‌های پاک در نیروگاه‌های شرکت اشاره کرد.

دریافت جایزه ملی محیط‌زیست از سوی شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس، نشان‌دهنده عزم جدی این شرکت در حفظ محیط‌زیست و توسعه پایدار است.
شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید برق و انرژی در ایران است.
این شرکت در سال ۱۳۸۴ به بهره‌برداری رسید و وظیفه پشتیبانی و تأمین سرویس‌های جانبی مورد نیاز پتروشیمی‌های فاز یک عسلویه را عهده‌دار است. شرکت مبین انرژی خلیج‌فارس همواره به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه محیط‌زیست شناخته می‌شود.

کلیدواژه

شرکت مبین انرژی خلیج فارس

محیط زیست

جایزه ملی محیط زیست

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها