پتروشیمی / شناسه خبر: 188191 / تاریخ انتشار : 1403/2/21 19:51
|

در حاشیه سومین رو بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران; سامانه‌های سنسور مجازی و بینایی ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی شدند

نفت امروز / آیین رونمایی از سامانه سنسور مجازی و سامانه بینایی ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی با حضور عضو هیئت‌علمی و مدیر مرکز تحول دیجیتال پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه روز سوم نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت برگزار شد.

آیین رونمایی از سامانه‌ سنسور مجازی و سامانه بینایی ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی روز جمعه (21 اردیبهشت) در حاشیه سومین روز از بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور سعید شکری، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه صنعت نفت، و مدیر مرکز تحول دیجیتال پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه رونمایی دو محصول پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه تحول دیجیتال یک سامانه سنسور مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی است که با همکاری مجتمع پتروشیمی نوری طراحی و پیاده‌سازی شده، افزود: دومین سامانه بینایی ماشین که در پژوهشگاه صنعت نفت طراحی شده در پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج‌فارس در حال عملیات است.
شکری با تاکید بر اهمیت تحول دیجیتال و توانمندی‌ها گفت: پژوهشگاه صنعت نفت حدود یک دهه است که در موضوع تحول دیجیتال پیشگام است و اکنون وارد مرحله صنعتی و اجرا شده است.
وی ادامه داد: تحول دیجیتال و هوش مصنوعی یک نگاه از بالا به پایین می‌خواهد و مقام معظم رهبری در سال 1400 روی این مسئله تاکید کردند که کشور ما باید جزو کشورهای برتر در زمینه هوش مصنوعی و تحول دیجبتال باشد و پیرو آن نیز مجلس شورای اسلامی در برنامه توسعه هفتم کشور از سال 1402 تا 1406 قوانین این حوزه را مصوب و دو فصل را به این امر اختصاص داد و پیرو آن نیز وزیر نفت سیاست‌های کلان در این حوزه را تدوین کردندشکری تصریح کرد: در حوزه توسعه فناوری در در زمینه هوش مصنوعی و تحول دیجیتال در بخش فناوری اطلاعات که نقطه قوت کشور ماست، می‌توانیم سرآمد دنیا باشیم. همان‌طور که مشاهد می‌کنیم، در بخش‌های پهپادی در حوزه نرم‌افزاری بسیار قوی عمل شده است و در حوزه تحول دیجیتال و هوش مصنوعی هم این تحول رقم می‌خورد.

کلیدواژه

نفت امروز

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران

نمایشگاه

صنعت پتروشیمی

نفت

گاز

پتروشیمی نوری

هوش مصنوعی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها