پتروشیمی / شناسه خبر: 178112 / تاریخ انتشار : 1402/12/15 23:47
|

درختکاری 10 هکتاری توسط پتروشیمی بوشهر

40 اصله نهال در بخشی از فضای سبز رو به توسعه سایت جنوبی کاشته شد

نفت امروز /پیش از ظهر سه شنبه، 15 اسفند، آئین گرامیداشت روز درختکاری و یادآوری این فرهنگ اصیل همزمان با سراسر کشور در شرکت پتروشیمی بوشهر نیز برگزار گردید.

در این روز و با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد پتروشیمی بوشهر، 40 اصله نهال در بخشی از فضای سبز رو به توسعه سایت جنوبی کاشته شد، سایت جنوبی شرکت پتروشیمی بوشهر محل احداث فاز توسعه‌ای این شرکت است که طی یک ماه اخیر با توجه به انجام مراحل تکمیل پروژه‌های یوتیلیتی و آفسایت، ایجاد فضای سبز آن سرعت گرفته است.
امید پارسایی‌فر؛ سرپرست مدیریت خدمات و پشتیبانی شرکت پتروشیمی بوشهر در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرنگاران گفت: فضای سبز و درختان در زمین، نمادی از جاری بودن حیات و شادابی هستند، ایجاد فضای سبز در بسترهای صنعتی علاوه بر مسئولیت اجتماعی و الزام، عامل نشاط و زیبایی دیداری این مجتمع‌های صنعتی هستند.
سرپرست مدیریت خدمات و پشتیبانی شرکت پتروشیمی بوشهر ادامه دادپتروشیمی بوشهر با مهم دانستن این عرصه و اختصاص بودجه مناسب در فضاهای مختلف دراختیار خود و همچنین در خارج از آن، فرهنگ توجه به درختکاری و محیط زیست را به جدیت دنبال می‌نماید.
سرپرست مدیریت خدمات و پشتیبانی پتروشیمی بوشهر گفت: امروز 40 نهال کاشته می‌شود ولی این نه ابتدای راه ماست و نه پایان آن، طی یک ماه اخیر که پروژه‌های یوتیلیتی فاز دوم در آخرین مراحل تکمیل قرار دارد، بیش از 4500 مترمربع فضای سبز و پوشش گیاهی از 15 گونه مختلف درختان و بوته‌ها ایجاد شده است.
امید پارسایی‌فر صحبت‌های خود را با ارائه گزارش آماری از میزان کلی فضای سبز مجتمع پتروشیمی بوشهر به پایان رساند: در 3 سایت صنعتی و 2 مجتمع اقامتی تا به حال بیش از 6 هکتار فضای سبز ایجاد شده که 50 درصد آن به شکل مکانیزه آب‌یاری می‌گردد. همچنین درخصوص مشارکت در طرح کاشت 1 میلیارد اصله درخت که توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) ابلاغ شده، پتروشیمی بوشهر 10 هکتار درختکاری جنگل حرا در سواحل خلیج فارس را عهده‌دار شده است.

کلیدواژه

پتروشیمی بوشهر

روز درختکاری

جواد حاتمی

محیط زیست

مسئولیت اجتماعی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها