پتروشیمی / شناسه خبر: 178108 / تاریخ انتشار : 1402/12/15 23:26
|

ارائه محصولات پتروشیمی پردیس در کنفرانس بین‌المللی علم و فناوری خوارزمی

نفت امروز /سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران سال جاری در کنار برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی خوارزمی و بیست و پنجمین دوره جشنواره جوان خوارزمی، اولین دوره کنفرانس بین‌المللی علم و فناوری خوارزمی را در راستای بهره‌مندی بیشتر از دستاورد‌های علمی برگزیدگان جشنواره‌های خوارزمی و سایر پژوهشگران در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار کرد.

در این رویداد علمی که با محوریت هفت فناوری نوظهور برگزار شد، شرکت پتروشیمی پردیس به ارائه دستاورد مهم جهانی خود در زمینه تامین امنیت غذایی مردم دنیا پرداخت.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس که یکی از سخنرانان اصلی این رویداد بود، در سخنانی اظهار داشتپتروشیمی پردیس با تولید 1.5 درصد از کود اوره دنیا، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اوره و از تاثیرگذارترین شرکت‌ها در بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی در دنیا محسوب می‌شود.
دکتر سیدمحمدرضا میری لواسانی افزود: ما به عنوان یک شرکت سبز و دوستدار محیط زیست به دنبال حل مشکلی بودیم که بعد از مصرف کود‌های شیمیایی در سطح خاک ایجاد میشد، نیتروژنی که در کود‌های شیمیایی وجود دارد باعث ایجاد اکسید نیتروژن در خاک می‌شود و از لحاظ زیست محیطی یک عنصر مخرب محسوب می‌شود.
وی گفت: در این کنفرانس که بزرگترین کنفرانس علمی کشور محسوب می‌شود ما محصولی با عنوان اوره کند رها و دوستدار محیط زیست ارائه داده ایم که مشکل اکسید نیتروژن را در سال‌های آینده حل خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس با بیان اینکه اوره کند رها به صورت تدریجی در خاک جذب می‌شود اذعان کرد: این محصول در مرحله پایلوت است و به زودی به بازار معرفی می‌شود، این محصول می‌تواند مشکل امنیت غذایی مردم دنیا که یکی از چالش‌های اساسی کشور‌ها تا سال 2050 خواهد بود را حل کند.
گفتنی است سخنرانی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس با موضوع نقش پتروشیمی پردیس در امنیت غذایی مردم دنیا که به زبان انگلیسی ارائه شد مورد توجه و استقبال مهمانان خارجی و داخلی قرار گرفت.
حضور در نمایشگاه جانبی همایش، ارائه مقاله همکاران واحد تحقیق توسعه پتروشیمی پردیس درخصوص خواص و ویژگی‌های اوره فناورانه دوستدار محیط زیست، ارائه فهرست نیازمندی‌ها و توانمندی‌های علمی و پژوهشی پتروشیمی پردیس، معرفی بیش از چهل پروژه موفق شرکت در واحد تحقیق و توسعه، معرفی انواع اوره‌های ارتقایافته با خواص ضد کلوخگی، کندر‌ها بودن و دوستدار محیط زیست در غرفه پردیس و انجام مذاکرات علمی و تخصصی با متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان برای عقد قرارداد‌های پژوهشی و نوآورانه از دیگر فعالیت‌های پتروشیمی پردیس در طول دو روز برگزار این رویداد علمی بود.

کلیدواژه

پتروشیمی پردیس

کنفرانس بین المللی علم و فناوری خوارزمی

سید محمدرضا میری لواسانی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها