پتروشیمی / شناسه خبر: 178082 / تاریخ انتشار : 1402/11/11 17:41
|

افزایش منافع ملی با بهره‌برداری از طرح پتروشیمی صدف خلیج‌فارس

عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به حمایت‌های چند سال اخیر صندوق توسعه ملی از تکمیل طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس گفت: برای حمایت از این طرح و تسریع روند تکمیل آن، در صدد تمدید دوره ساخت و مشارکت در این طرح تا خردادماه 1403 هستیم.

نفت امروز /به گزارش نفت امروز به نقل از شرکت پتروشیمی صدف خلیج فارس، علیرضا میرمحمد صادقی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی تامین‌کننده بخش عظیمی از منابع مالی طرح پتروشیمی صدف خلیج‌فارس است، افزود: در بازدید از سایت صدف مشخص شد که طرح با سرعت بالایی در حال اجراست و گزارش‌ها با وضع پیشرفت آن هم‌خوانی دارد.

وی با بیان اینکه مطابق با اظهارات مسئولان طرح، پتروشیمی صدف خلیج‌فارس در سال 1402 به مرحله پایانی نصب مکانیکی می‌رسد، اظهار کرد: بهره‌برداری این پروژه به اقتصاد کشور کمک قابل ملاحظه‌ای خواهد کرد و صندوق توسعه ملی برای تکمیل هرچه سریعتر طرح حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.
عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه ظرفیت تایرسازی در کشور در حال افزایش است، بیان کرد: این موضوع ضرورت و اهمیت تکمیل طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس که مواد اولیه تایر از جمله مواد اولیه لاستیک سبز را تولید می‌کند را نشان می‌دهد.

کلیدواژه

پتروشیمی صدف خلیج فارس

پتروشیمی

عسلویه

منافع ملی

علیرضا میر محمد صادقی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها