نفت / شناسه خبر: 84504 / تاریخ انتشار : 1398/4/3 10:24
|

گلایه روسیه از بازار ناسالم نفت

همایش بین المللی رهبران آینده بازار جهانی نفت که در سن پترزبورگ برگزار شد، امروز شاهد گلایه وزیر انرژی روسیه از بازار ناسالم نفت در جهان بود.

نفت امروز / الکساندرنوواک، وزیر انرژی روسیه، به تازگی از بازار ناسالم نفت در جهان گلایه کرده است و عنوان کرد این روزها شاهد شیوه های ناعادلانه و غیرقانونی برخی برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار نفت در جهان هستیم .

نوواک در ادامه خاطرنشان کرد با وجود اینکه ، رقابت بین تولیدکنندگان نفت در جهان هم روزبروز در حال افزایش است؛ ما شاهد بکارگیری شیوه های ناعادلانه و غیرقانونی برخی برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار نفت در جهان هستیم هر چند که تقاضا برای خرید نفت در جهان روزبه‌روز بیشتر می شود.

گفتنی اس حال حاضر نیز آمریکا، به صورت گسترده به جمع تولیدکنندگان نفت در جهان پیوسته است و در حال حاضر با تولید روزانه بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت در مکان نخست تولید کنندگان نفت جهان قرار دارد و ترامپ به تازگی اعلام کرده است که کشورش به تنگه هرمز هم نیاز ندارد چرا که بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است و این اروپایی ها و دیگر کشورهای جهان هستند که از بسته شدن تنگه هرمز متضرر می شوند.

این در حالی است که، واشنگتن در عین حال با تحریم کشورهای تولید کننده نفت از جمله، ایران، ونزوئلا و روسیه در واقع دیگر کشورها را تهدید می کند که دیگر تولیدکنندگان بزرگ، نفتی خریداری نکنند و برای تامین تقاضای خود به آمریکا مراجعه کنند.

در ادامه نوواک پیش‌بینی کرد:  تقاضا برای خرید نفت در بازار جهانی افزایش خواهد یافت و در ۱۵ سال آینده چنین روندی حاکم خواهد بود و تا سال ۲۰۳۵ میلادی، میزان تقاضا برای خرید نفت حدود ۳۰ درصد افزایش یابد و مواد هیدروکربنی بخش اساسی انرژی مصرفی جهان را همچنان در اختیار داشته باشد.

وزیر انرژی روسیه معتقد است که دیر یا زود اوج مصرف نفت بسر خواهد رسید هر چند که این پیش بینی در دراز مدت به تحقق خواهد رسید.

نواک در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت همکاری های بین المللی در بازار جهانی نفت، همکاری‌ها در چارچوب اوپک پلاس را عامل ثبات بخش بازار جهانی خواند.

گفتنی است ششمین همایش رهبران آینده بازار جهانی نفت تحت نظارت شورای جهانی نفت در دانشگاه معادن سن پترزبورک برگزار می‌شود و در آن یک هزار و ۲۰۰ نفر از ۶۲ کشور جهان شرکت دارند. این همایش تا ۲۹ ماه ژوئن (روز شنبه هفته آینده) ادامه خواهد داشت.
در این همایش رئیس شورای فدراسیون روسیه و وزیران انرژی قزاقستان و جمهوری آذربایجان نیز شرکت دارند و در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه این همایش در سن پترزبورگ از تمدید قرارداد کاهش تولید نفت در چارچوب اوپک پلاس حمایت کردند.

OilPrice

کلیدواژه

الکساندر نوواک

روسیه

بازار نفت روسیه

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1