نفت / شناسه خبر: 84403 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 16:27
|

خیز ایران برای افزایش برداشت از میدان مشترک فروزان

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از پایان موفقیت‌آمیز عملیات نصب عرشه ۹۴۰ تنی سکوی F۱۸ میدان مشترک فروزان خبر داد که با حفاری هفت چاه بر روی این سکو زمینه را برای افزایش برداشت از این میدان مشترک فرا

نفت امروز /شرکت ملی نفت ایران، «حمید بورد» افزود: با تلاش بی‌وقفه عوامل اجرایی پروژه ساخت و نصب سکوی F۱۸، عرشه این سکو روز گذشته (۲۰ خردادماه) روی جکت (پایه) خود در میدان فروزان نصب شد.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، عملیات مهاربندی و حمل عرشه در ماه جاری انجام شد و صبح امروز (۲۱ خردادماه) عرشه سکو بر روی جکت مربوطه نصب شد. در این راستا، پس از تکمیل عملیات نصب عرشه، سکوی F۱۸ آماده حفاری هفت چاه تولیدی در قالب پروژه‌های EPC/EPD خواهد بود.

به گفته بورد، هزینه تمام شده این پروژه حدود ۴۳ میلیون یورو بوده است که با توجه به ابعاد سکو و حجم کار انجام شده، همچنین شرایط موجود و تحریم‌های ظالمانه غرب بر علیه کشورمان، این رقم بسیار پایین و به‌صرفه است.

وی افزود: شرکت نفت فلات قاره ایران اهتمام ویژه‌ای به توانمندسازی شرکت‌های داخلی دارد و به همین دلیل همه مراحل طراحی، خرید، ساخت، حمل و نصب جکت، عرشه، خطوط لوله و کابل زیر دریایی سکوی F۱۸ توسط متخصصان و پیمانکاران داخلی اجرا شده است.

گفتنی است، در انجام این پروژه مهم، مدیران، کارشناسان و عوامل اجرایی شرکت IGC و سایر پیمانکاران فرعی، همچنین همکاران مدیریت مهندسی و ساختمان، بازرسی فنی، حفاظت فنی، منطقه خارگ، سکوی فروزان و … نقش‌آفرینی کردند.

ایرنا

کلیدواژه

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران

حمید بورد

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1