نفت / شناسه خبر: 84355 / تاریخ انتشار : 1398/3/19 16:18
|

اوپک به تمدید توافق کاهش تولید نزدیک شد

وزیر انرژی عربستان گفت اوپک به تمدید توافق کاهش تولید پس از انقضای آن در پایان ژوئن نزدیک می شود.

نفت امروز /به نقل از راشاتودی ، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت اوپک به تمدید توافق کاهش تولید پس از انقضای آن در پایان ژوئن نزدیک می شود.

فالح در مجمع بین‌المللی اقتصاد در سنت پترزبورگ روسیه گفت:« از نظر اوپک قرارداد تمدید می شود. مسئله هماهنگی با تولیدکنندگان غیر اوپک است».

فالح گفت:« من امیدوارم این یک تصمیم ساده باشد و قرارداد را تمدید کنیم ولی اینطور نیست. ما در مورد موقعیتمان در عربستان انعطاف پذیر هستیم».

 اوپک و متحدانش به رهبری روسیه تا پایان ژوئن قراردادی برای کاهش ۱.۲ میلیون بشکه عرضه نفت دارند و قرار است در هفته‌های آتی دیدار و در مورد سیاست های مدیریت عرضه نفت از آغاز ۲۰۱۷ گفتگو کنند.

به نظر تحلیلگران، با کاهش قیمت نفت در دو هفته اخیر، اوپک و متحدانش گزینه  دیگری جز تمدید توافق کاهش تولید ندارند.

 خالد الفالح پس از ملاقات با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت مطمئن است گروه اوپک و متحدانش توافق کاهش تولید را تا پایان سال جاری تمدید می کنند.

 الفالح گفت نیازی به بیشتر کردن کاهش نفت نیست.  وضعیت عرضه نفت ایران، ونزوئلا و سایر کشورها نشان می‌دهد آیا  اوپک و متحدانش نیاز به افزایش تولید دارند یا نه.

 در اوایل همین هفته فالح سعی کرد بازار نفت را قانع کند که عربستان و گروه اوپک و متحدانش هر اقدامی لازم است برای متعادل کردن عرضه و تقاضا انجام می دهند.

 عربستان و روسیه بیش از دو سال است برای مدیریت بازار نفت متحد شده‌اند. گرچه عربستان نیاز به قیمت ۸۵ دلاری نفت برای متعادل کردن بودجه خود دارد ولی روسیه ادعا میکند قیمت ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خوب است.

تسنیم

کلیدواژه

خالد الفالح

راشاتودی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1