نفت / شناسه خبر: 64302 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 17:42
|

تبدیل کارکنان مدت معین و موقت به نیروهای پیمانکار

از نفت و پتروشیمی خبر می‌رسد شرکت‌های تابعه وزارت نفت چون شرکت ملی صنایع پتروشیمی خیلی آرام و بی سروصدا در حال پیاده سازی برنامه تبدیل شرایط قراردادی نیروهای مدت معین و مدت موقت به قرارداد با پیمانکار

نفت امروز /از نفت و پتروشیمی خبر می‌رسد شرکت‌های تابعه وزارت نفت چون شرکت ملی صنایع پتروشیمی خیلی آرام و بی سروصدا در حال پیاده سازی برنامه تبدیل شرایط قراردادی نیروهای مدت معین و مدت موقت به قرارداد با پیمانکار هستند.

برنامه ای که بر اساس آن این نیروها شرایط قراردادی شان به جای قرارداد مستقیم با شرکت‌ها زیر نظر پیمانکاران قرار خواهد گرفت. این اقدام ظاهرا در حال حاضر در رابطه با کارکنان دارای مدرک تحصیلی دیپلم اجرا شده و در مرحله بعد برای نیروهای فوق دیپلم اعمال خواهد شد.
دراین راستا ظاهرا شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این اقدام پیشتاز بوده است.

این درحالی است که به اذعان کارشناسان، تصور اینکه یک کارمند سی ساله پس از بیست سال کار همواره به امید رسمی شدن بوده و حالا در سن پنجاه سالگی قرارداد او به پیمانکار تبدیل شود بسیار ناگوار و ناامید کننده است.

بدیهی است بر اساس این برنامه نفت، پس از تبدیل شرایط قراردادی این گروه از کارکنان مزایایی مانند نفت کارت و مزایای مختلفی که در حال حاضر دریافت می‌کنند را از دست خواهند داد تا پرداخت حقوق‌های نجومی مدیران تازه کار و از راه رسیده دچار خلل نشود.

این درحالی است که بسیاری از کارشناسان ابراز نگرانی می‌کنند که این دستور در خصوص نیروهای مدت معین و مدت موقت به شرکت‌های خصوصی شده نیز تسری یافته و کارکنان شاغل در مجتمع های تولیدی را هم شامل شود.

ازسویی دیگر گفته می‌شود این امر به دستور وزارت نفت در حال انجام است.

نفتی ها

کلیدواژه

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1