نفت / شناسه خبر: 64189 / تاریخ انتشار : 1398/2/17 12:34
|

لغو معافیت‌های نفتی ایران، به ضرر انگلیسی‌ها تمام شد

پس از لغو معافیت‌های آمریکا برای خریداران نفت ایران؛ بهای انواع سوخت در انگلیس به شکل کم سابقه ای روند صعودی داشته است.

نفت امروز /بازار امروز سوخت انگلیس باز هم شاهد افزایش بهای انواع سوخت‌های  فسیلی بود.

در این میان روند صعودی بهای بنزین بیشتر از سایر سوخت ها بوده و با نزیک شدن به ۸ پنس افزایش نسبت به دو روز پیش یک پوند و ۳۶ پنس رسید؛ بهای هر لیتر گازوئیل هم با ۵ پنس افزایش در همین مدت به یک پوند و ۳۹ پنس معامله شد.
گفته می‌شود،بهای سوخت در انگلیس از اوایل ماه گذشته و در پی تصمیم آمریکا برای پایان معافیت‌های نفتی ایران روند صعودی طی کرده است. درحال حاضر، پر کردن هر بار باک خودرو به‌ طور میانگین ۶ پوند از دو ماه پیش گران تر است.
 سخنگوی شرکت خدمات خودرو «آر.اِی.سی» می‌گوید: آوریل (فروردین/اردیبهشت) دومین ماه متوالی پس از سال ۲۰۰۰ است که بهای سوخت به بالاترین حد رسیده است.
وی افزود: 'بهای بنزین از آخر ماه مارس (اواسط فروردین) تقریباً هر روز افزایش داشته و این مساله روی مخارج خانوارها در سراسر کشور تأثیر زیان باری داشته است.'
دولت آمریکا با وجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که معافیت خریداران نفت ایران را دیگر تمدید نمی‌کند و به عبارتی هیچ کشوری حق خرید نفت از ایران ندارد. این تصمیم از سوی چین و هند به‌عنوان خریداران عمده نفت ایران و کشورهای عضو برجام و اتحادیه اروپا مورد انتقاد قرار گرفت.
در همین راستا،قیمت  نفت هفته گذشته در سایه بیم کمبود عرضه و کاهش تولید سبد نفتی اوپک، بالاترین رشد را در شش ماه اخیر تجربه کرد؛ به‌گونه‌ای که نفت برنت دریای شمال هر بشکه ۷۴ دلار و ۵۷ سنت معامله شد.
همچنین بهای پیش‌خرید هر بشکه نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا هم در نتیجه فشارهای بیشتر برای افزایش ذخایر نفت خام این کشور با ۴۱ سنت افزایش، به بشکه‌ای ۶۵ دلار و ۸۹ سنت رسید.
کارشناسان در انگلیس پیش‌بینی کردند که با روند کنونی افزایش بهای سوخت، هر لیتر بنزین و گازوئیل از مرز دو پوند نیز افزیاش خواهد داشت.
 

OilPrice

کلیدواژه

بهای سوخت در انگلیس

افزایش بهای سوخت در انگلیس

معافیتهای نفتی آمریکا

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1