نفت / شناسه خبر: 53792 / تاریخ انتشار : 1397/12/12 17:54
|

انفجار خط لوله نفتی نیجریه ۵۰ مفقودی داشت

بیش از ۵۰ نفر پس از انفجار یک خط لوله نفتی در نیجریه مفقود شدند؛ شرکت های نفتی نیجریه اعلام کرده اند که مسئول بیشتر این نشتی ‌ها خرابکاری، دزدی و پالایش غیرقانونی نفت است .

نفت امروز /چند ساعت قبل تصاویر ویدئویی در رسانه ها  پخش شد که حاکی از آتش سوزی مهیبی در نیجریه بود ،بگفته شده که بیش از ۵۰ نفر پس از انفجار یک خط لوله نفتی که نفت نشت می‌کرد مفقود شدند و این انفجار باعث یک فرار همگانی در جنوب نیجریه شد و هنوز هم هیچ بیانیه فوری در مورد تلفات و صدمات پس از آن گزارش نشده است .
گفتنی است، خط لوله نمبه نفت خام را به پایانه صادراتی بانی حمل می‌کند.مالکیت این خط لوله به صورت مشترک برعهده شرکت های اگیپ، اواندو و شل پترولیوم است  و هنوز مشخص نیست این خط لوله خاموش شده است یا نه .
پلیس اعلام کرد حداقل ۱۲ نفر کشته شده اند ولی شاهدان تخمین می زنند تعداد کشته ها ۶۰ تن باشد .
نیجریه بزرگترین تولید کننده نفت آفریقاست و نشتی های نفت دلتای نیجر را بسیار آلوده کرده است. شرکت های نفتی نیجریه اعلام کرده اند که مسئول بیشتر این نشتی ‌ها خرابکاری، دزدی و پالایش غیرقانونی نفت است .
در ۲۰۱۶ رهبران جوامع محلی دادخواهی علیه شرکت رویال داچ شل تنظیم کردند ولی مشکل اینجا بود که نمی‌توان شرکت‌ها را به خاطر آلوده کردن و تخریب ناشی از فعالیت هایشان در سایر کشورها تحت تعقیب قانونی قرار داد .
دادگاه استیناف در لندن سال گذشته حکم داد که دادگاه های انگلستان اختیاری در قبال این ادعاها ندارند .

در سال های گذشته نیز صدها نفر در حوادث مشابه در بزرگترین کشور تولید کننده نفت در آفریقا به علت کمبود امکانات و تجهیزات ایمنی جان خود را از دست داده اند.

https://www.theguardian.com/world/2019/mar/02/more-than-50-missing-after-oil-pipeline-explosion-in-nigeria

کلیدواژه

انفجار خط لوله نفتی نیجریه

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1