نفت / شناسه خبر: 53759 / تاریخ انتشار : 1397/12/7 18:06
|

سقوط قیمت نفت بعد از هشدار ترامپ به اوپک

پس از این که رئیس جمهور آمریکا از اوپک خواست تا از تلاش‌های خود برای تقویت قیمت‌های نفت دست بردارد، قیمت نفت سقوط کرد و به کاهش بیش از ۳ درصدی رسید.

نفت امروز /از آن جایی که آمریکا بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است، با رشد اخیر قیمت‌های نفت به شدت متضرر می‌شد از این رو ترامپ روز دوشنبه ضمن انتقاد از سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، به این سازمان در مورد افزایش بهای نفت هشدار داد و نسبت به قیمت‌های نفت ابراز نگرانی کرد و درخواست‌های قبلی خود از اوپک برای ثابت نگه داشتن قیمت‌ها را تکرار کرد.
در همین راستا قیمت نفت امروز و بعد از این هشدار ترامپ  سقوط کرد و به کاهش بیش از ۳ درصدی معاملات روز گذشته افزود.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۱۰ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش، به ۶۴.۶۶ دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه ۳.۵ درصد سقوط کرده و به پایین‌ترین قیمت از ۱۴ فوریه رسیده بود.
بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۷ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش، به ۵۵.۲۱ دلار در هر بشکه رسید.
جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: این درخواست بسیاری از معامله گران را پس از صعود دو هفته‌ای قیمت‌های نفت غافلگیر گرد. بازارهای نفت در دو هفته اخیر نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین خوش بین بوده‌اند. در نتیجه احتمالاً نسبت به چنین خبری آسیب پذیر بوده و با ریزش قیمت‌ها مواجه می‌شوند.
بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران اظهار کرده‌اند اگرچه ترامپ تلاش کرده قیمت‌های نفت را پایین ببرد اما تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا در رشد قیمت‌ها نقش داشته است.

تحلیلگران میگویند  اگرچه ترامپ تلاش کرده قیمت‌های نفت را پایین ببرد اما تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا در رشد قیمت‌ها نقش داشته است.

Oil Price

کلیدواژه

ترامپ

هشدار ترامپ

قیمت نفت

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1