نفت / شناسه خبر: 43622 / تاریخ انتشار : 1397/11/21 12:38
|

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش مسئولیت‎ اجتماعی منطقه ویژه پارس

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: به‌طور کلی از ابتدای فعالیت این سازمان در سال ۷۷ تاکنون حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه فعالیت‎های عام‎المنفعه در این منطقه هزینه شده است.

نفت امروز /به گزارش نفت امروز، پیروز موسوی با اشاره به تلاش‎های کارکنان صنعت نفت گفت: این صنعت توانست با عملیاتی جهادگونه در یک بازه زمانی مشخص برداشت گاز از مخازن دریایی پارس جنوبی را افزایش دهد و از قطر پیشی بگیرد که نتیجه مثبت و موثری برای کشور در پی داشت.

وی با اشاره به نقش صنعت نفت در اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی خوشبختانه پتروشیمی‎های عظیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس احداث شد که در شرایط تحریم می‎توانند نقطه اتکایی برای کشور باشند و درآمد ارزی خوبی ایجاد کنند. صنعتگران نیز در این منطقه برای خلق ارزش و ایجاد زنجیره کامل تولید نفت و گاز حضور فعالانه‎ای داشته‎اند.

موسوی افزود: ما توانسته‎ایم محیط زیست را در کنار توسعه صنعت نفت مدیریت کنیم، گرچه در برخی مواقع کاستی‎هایی وجود داشته است، اما هم‎اکنون برای به صفررساندن گازهای ارسالی به مشعل در منطقه تلاش می‎کنیم.

وی با بیان اینکه زیستگاه‎های دریا و خشکی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کنترل شده‎اند و جلوی تخریب آنها گرفته شده است، گفت: از زمان تاسیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکنون ۱۴۰۰ هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد شده است.

موسوی با اشاره به مشکلات مردم ساکن در حوزه پیرامونی صنعت نفت گفت: ما در این سال‎ها تلاش کردیم به جامعه پیرامونی صنعت نفت کمک کنیم و خوشبختانه این جامعه از نظر تحصیلات و مهارت رشد خوبی داشته و جوانان این مناطق امروز بسیار توانمند و صنعتگر هستند.

وی افزود: جاده‎ها و زیرساخت‎هایی ایجاد کرده‎ایم که مردم منطقه می‎توانند از آنها بهره‎مند شوند و در حوزه توسعه آب و برق، درمان و دیگر خدمات هم تلاش بسیاری کرده‎ایم. به‌طور کلی از ابتدای فعالیت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این منطقه تاکنون حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه فعالیت‎های عام‎المنفعه هزینه شده است و خوشبختانه در سال‎های اخیر سازمان‎های مردم‌نهاد بسیار خوبی در مناطق عسلویه، کنگان و دیر فعالیت خود را آغاز کرده‎اند که نگرشی بسیار علمی و مترقی دارند.

موسوی با اشاره به سرمایه چشمگیری که پس از انقلاب در این منطقه جذب شده است، گفت: از سال ‎ ۹۲ تا ۹۶ در مجموع حدود ۳۷۲ میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جذب شده است. در این پنج سال، مجموعا حدود ۲۹۶ هکتار از اراضی منطقه در قالب قراردادهای اجاره به شرط تملیک به سرمایه‎گذاران واگذار شده، همچنین از سال ۹۶ قالب قراردادهای سازمان تغییر کرده و واگذاری‎ها به صورت اجاره بلند‌مدت درآمده است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار کرد: بحث تکمیل کریدورها که به صنایع پایین‌دست پتروشیمی منتهی می‎شوند مطرح است تا با راه‎اندازی آنها آب، برق، گاز شیرین، خوراک، پروپان، آب دریا و بخار منتقل شود. بدین ترتیب حدود ۱۵۰ کارگاه و کارخانه می‎توانند در منطقه فعالیت کنند که با فعال شدن این کارگاه‎ها، حدود ۷ هزار نفر به کار می‎شوند.

کلیدواژه

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

مسئولیت‎ اجتماعی منطقه ویژه پارس

موسوی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1