نفت / شناسه خبر: 33491 / تاریخ انتشار : 1396/7/19 13:50
|
نماینده انی در نشست بالادستی کنگره نفت و نیرو:

افزایش ضریب بازیافت در مخازن نفتی ایران توفیق مهمی را رقم می زند

قائم مقام فناوری‌های بازیابی و مدلسازی مخازن پیشرفته شرکت انی گفت: یک درصد افزایش بازیافت مخازن نفتی ایران بسیار مهم است و در صورت دستیابی به آن توفیق مهمی برای این کشور به شمار می‌رود.

نفت امروز /قائم مقام فناوری‌های بازیابی و مدلسازی مخازن پیشرفته شرکت انی گفت: یک درصد افزایش بازیافت مخازن نفتی ایران بسیار مهم است و در صورت دستیابی به آن توفیق مهمی برای این کشور به شمار می‌رود.

به گزارش نفت امروز٬ آلساندرو تیانی صبح امروز(چهارشنبه٬ ۱۹ مهرماه) در نشست بالادستی نفت در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با اشاره به این که ایران دارای بزرگترین ذخایر نفت و گاز جهان است، تصریح کرد: با توجه به حجم بالای ذخایر نفت ایران ٬افزایش ضریب بازیافت مخازن از اهمیت مهمی برخوردار است.

وی در این سخنرانی انواع تزریق آب، گاز  و دیگر روش‌ها به مخازن نفتی را تبیین کرد و گفت: اگر روش خوبی برای ازدیاد برداشت استفاده نشود قطعاً نه تنها نتیجه‌ای به دست نمی‌آید بلکه سبب آسیب رساندن به مخزن می‌شود.

تیانی به انقلاب فناوری در جهان اشاره کرد و گفت: در این انقلاب روش‌های جدیدی برای ازدیاد برداشت وجود دارد که سبب سرعت بخشیدن به برداشت از مخازن نفتی می‌شود.

قایم مقام فناوری‌های بازیابی و مدلسازی مخازن پیشرفته شرکت انی به سابقه حضور این شرکت در جهان اشاره کرد و گفت: انی هم اکنون در ۴۰ کشور دنیا فعالیت می‌کند و همچنین سابقه حضور در پارس جنوبی را نیز دارد.

وی گفت: شرکت انی می‌تواند همه سنگ‌های نفتی دنیا را بشکافد و از آن نفت استخراج کند.

سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو دیروز با حضور وزیر نفت، معاونان وی، مدیران بخش دولتی و خصوصی صنعت نفت افتتاح شد و تا روز پنجشنبه (۲۰ مهرماه) ادامه دارد.

در این کنگره ٣٣ سخنران شامل ۱۶ سخنران خارجی و ۱۷ سخنران داخلی که همه از صاحبنظران هستند، توضیحات خود را در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند و بیش از ۱۰۰ میهمان خارجی نیز در بخش‌های مختلف این کنگره حضور می‌یابند.


 

افتتاح فاز 19 پارس جنوبی

کلیدواژه

نماینده انی در نشست بالادستی کنگره نفت و نیرو:

افزایش ضریب بازیافت نفت

مخازن نفتی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
افتتاح فازهای 17 و 18 پارس جنوبی