پتروشیمی / شناسه خبر: 23429 / تاریخ انتشار : 1396/6/26 14:13
|

افزایش قیمت اکریلونیتریل در بازارهای آسیا

قیمت اکریلونیتریل در بازار آسیا به دنبال کمبود جهانی عرضه به بالاترین سطح در سه سال و نیم گذشته رسید.

نفت امروز /قیمت اکریلونیتریل در بازار آسیا به دنبال کمبود جهانی عرضه به بالاترین سطح در سه سال و نیم گذشته رسید.

به گزارش نفت امروز به نقل از پلاتس، قیمت اکریلونیتریل (ACN) بر مبنای CFR شرق دور آسیا (CFR Far East Asia) در هفته منتهی به جمعه 24 شهریور ماه به هزار و 680 دلار به ازای هر تن رسید که بالاترین سطح در بیش از سه سال و نیم گذشته محسوب می شود.
بر اساس این گزارش ، آخرین باری که قیمت ها بالاتر از رقم یادشده بودند؛ به سوم فوریه سال 2015 میلادی بر می گردد. یعنی زمانی که قیمت این محصول بر مبنای CFR شرق دور آسیا هزار و 700 دلار برای هر تن تعیین شد.
کمبود شدید عرضه مهمترین دلیل رشد چشمگیر قیمت اکریلونیتریل در بازار آسیا به شمار می رود. مجموعه ای از حوادث طبیعی در چین و ایالات متحده، حجم تولید این محصول در هفته های اخیر را شدیدا متاثر ساخته است.
 
این گزارش می افزاید: در آمریکا طوفان استوایی هاروی دو تولیدکننده بزرگ اکریلونیتریل یعنی اسند پرفورمنس متریالز (Ascend Performance Materials) و اینئوس نایترالز (Ineos Nitriles) را مجبور ساخت تا به ترتیب برای اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر در مجتمع های تولید خود در تگزاس اعلام فورس ماژور (وضعیت اظطرار) کنند.
البته منابع نزدیک به شرکت اسند هفته پیش از راه اندازی مجدد مجتمع 454 هزار تنی این شرکت در الوین (Alvin) تگزاس خبر دادند. از طرفی تعطیلی مجتمع شرکت اینئوس به دلیل داشتن مشتریان متعدد در آسیا، به میزان بیشتری به کمبود عرضه این محصول دامن زد.


 

کلیدواژه

اکریلونیتریل در بازارهای آسیا

کمبود جهانی

بازارهای آسیا

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1