پتروشیمی / شناسه خبر: 23301 / تاریخ انتشار : 1396/5/30 13:06
|
افزایش تولید در بام نفتی ایران

واحد نمکزدایی گچساران 3 به‎طور آزمایشی راه‌اندازی شد

واحد نمکزدایی گچساران 3 به طور آزمایشی راه‌اندازی شده است و با راه‎اندازی رسمی این واحد و نمکزدایی بی‎بی‎حکیمه1در آینده‎ای نزدیک،

نفت امروز /واحد نمکزدایی گچساران 3 به طور آزمایشی راه‌اندازی شده است و با راهاندازی رسمی این واحد و نمکزدایی بیبیحکیمه1در آیندهای نزدیک، ظرفیت فرآورش نفت نمکی در شرکت بهرهبرداری نفت و گاز گچساران روزانه 165 هزار بشکه افزایش مییابد.

به گزارش نفت امروز، هوشنگ صیدالی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: هم اکنون با راه اندازی واحد نمکزدایی گچساران ۳ به صورت آزمایشی، تولید نفت گچساران با ۲۰ هزار بشکه افزایش، به ۶۳۵ هزار بشکه در روز رسیده است.

وی هدف از اجرای پروژه‌های نمکزدایی را در مناطق نفتخیز جنوب، ظرفیت‌سازی فرآورش نفت نمکی، بالا بردن کیفیت نفت تولیدی، صیانت از ذخایر نفتی، جلوگیری از کاهش خوراک پالایشگاه‌ها و رفع مشکلات زیستمحیطی عنوان کرد و گفت: واحد نمکزدایی بی‌بیحکیمه1 هم در مراحل پایانی کار قرار دارد.

صیدالی یادآور شد: این 2 پروژه با پیشرفته‌ترین تجهیزات دنیا طراحی و همه استانداردهای ایمنی و زیست محیطی در آن لحاظ شده است.

بر اساس این گزارش، با راهاندازی واحد نمکزدایی گچساران 3 با ظرفیت روزانه 110 هزار بشکه و نمکزدایی بیبیحکیمه 1با ظرفیت 55 هزار بشکه در روز، در مجموع 165 هزار بشکه به ظرفیت نمکزدایی شرکت بهرهبرداری نفت و گاز گچساران اضافه و زمینه برای افزایش تولید نفت فراهم میشود
 

 

کلیدواژه

افزایش تولید

نفتی ایران

نمکزدایی گچساران

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1