پتروشیمی / شناسه خبر: 23225 / تاریخ انتشار : 1396/5/3 16:21
|
سامانه پایش آنلاین

مجتمع‌های پتروشیمی به سامانه پایش آنلاین مجهز می‌شوند

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه مجتمع‌های پتروشیمی کشور بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به سامانه پایش برخط (آنلاین) آلاینده‌ها مجهز می شوند.

نفت امروز /مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه مجتمع‌های پتروشیمی کشور بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به سامانه پایش برخط (آنلاین) آلاینده‌ها مجهز می شوند.

به گزارش نفت امروز ، شینا انصاری با بیان این ‌که در بخش پالایش و پتروشیمی پارامترهایی نظیر ذرات دی اکسید نیتروژن، دی اکسید کربن و گوگرد به صورت لحظه‌ای آزمایش می‌شوند، گفت: 24 درصد صنایع بزرگ کشور از جمله بخش نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به سامانه پایش آنلاین مجهز هستند.

وی در باره پایش پیوسته و مستمر آلاینده‌های واحدهای بزرگ صنعتی از جمله مجتمع های پتروشیمی افزود: هم اکنون و در فاز نخست این طرح، 1835 واحد بزرگ صنعتی در کشور دارای اولویت برای نصب سیستم پایش آنلاین هستند که پتروشیمی‌ها نیز جزو این صنایع به شمار می‌آیند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: تا پایان سال 95، از 1835 واحد صنعتی، 433 واحد بزرگ، یعنی چیزی معادل 24 درصد کل واحدهایی که دارای اولویت هستند در 2 بخش پساب و دودکش مجهز به سامانه پایش آنلاین شده‌اند.

انصاری با اشاره به این که استاندارد ملی پایش لحظه ای با همکاری سازمان ملی استاندارد در مراحل تصویب است، تصریح کرد: تا زمان پیاده‌سازی نظام صحه گذاری پایش آنلاین، پایش‌‌ها دوره‌ای انجام می‌شود، در مراحل بعد و کسب اطمینان از داده‌ها و خطای کمتر به سمت پایش آنلاین حرکت می‌کنیم.

وی گفت: بحث پایش آنلاین خروجی صنایع بزرگ کشور در لایحه هوای پاک مطرح شده که البته این لایحه مراحل تصویب نهایی خود را در مجلس طی می‌کند، از این رو مستندات قانونی با تصویب این لایحه خواهیم داشت.


 

کلیدواژه

سامانه پایش آنلاین

مجتمع‌های پتروشیمی

مجهز می‌شوند

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها