شرکت پالایش گاز فجر جم / شناسه خبر: 12619 / تاریخ انتشار : 1396/1/28 19:22
|
به میزبانی شرکت پالایش گازفجرجم انجام شد:

برگزاری هم اندیشی سراسری روسای بازرسی فنی شرکت های پالایشی گاز

چهارمین کمیته تخصصی FFS ؛ RBI و CMMS و هم اندیشی سراسری روسای بازرسی فنی شرکت های پالایشی گاز وامور بازرسی وکنترل فنی ستاد در محل شرکت پالایش گازفجرجم آغاز به کار کرد.

نفت امروزچهارمین کمیته تخصصی FFS ؛ RBI و CMMS و هم اندیشی سراسری روسای بازرسی فنی شرکت های پالایشی گاز وامور بازرسی وکنترل فنی ستاد در محل شرکت پالایش گازفجرجم آغاز به کار کرد. در ابتدای این نشست مهندس فرهنگ مدیرعامل پالایشگاه گزارشی از وضعیت تولید واقدامات انجام شده در شرکت پالایش گازفجرجم ارایه نمود.

وی گفت: پالایشگاه فجرجم تا سال 1398 آماده دریافت 50 میلیون متر مکعب گاز عسلویه میشود و اقدامات بسیار مهمی در حوزه مطالعه این طرح از سه منظر مهندسی ، HSE  و بازرسی فنی  در حال انجام است.
مهندس فرهنگ در بخش دیگری از اظهارات خود به مسیر تعالی پالایشگاه و اقدامات انجام شده در این زمینه پرداخت وخاطرنشان کرد: توسعه نگرش سیستمی و استراتژی محور جدید ترین گامی است که در این شرکت در حال انجام است.
وی واحد بازرسی فنی شرکت پالایش گازفجرجم را یکی از واحد های پیشرو در این زمینه دانست و اظهار داشت: این واحد در حوزه مدیریت فرایندی نمره قابل قبولی را تاکنون دریافت کرده است.
در ادامه رئیس بازرسی و کنترل فنی شرکت ملی گاز ایران نیز به تشریح سه پروژه مهم و در دست اقدام در کمیته های فنی- تخصصی در  این واحد پرداخت.
مسعود زردویان گفت: صیانت از دارایی های فیزیکی صنعت گاز ، ارزیابی عملکرد واحدهای بازرسی فنی وهمچنین مدیریت خوردگی ؛ توسط بازرسی وکنترل فنی ستاد شرکت ملی گاز در سال پیش رو در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به انتقال دانش فنی وتکنولوژی در کمیته های تخصصی ، ابراز امیدواری نمود: در این گردهمایی روسای بازرسی فنی شرکت های تابعه صنعت گاز با مرور فرایندها، تمرکز بر صادرات و توجه به استراتژی و اهداف کلان شرکت ملی گاز را مدنظر قرار دهند.
ارایه گزارش پیاده سازی FFS و RBI در پالایشگاه فجرجم توسط رییس بازرسی این شرکت و همچنین ارایه گزارش عملکرد کمیته تخصصی FFS ، RBI وCMMS توسط مهندس سلیمی از دیگر برنامه های این نشست بوده است.
گفتنی است در این نشست دو روزه چندین ارایه علمی با محوریت نقش خدمات مهندسی در بازرسی فنی وارایه بهترین روش های بازرسی و کنترل کیفی کالا وتجهیزات وهمچنین ارزیابی شرکت های بازرسی شخص ثالث نیز صورت خواهدگرفت.
پرسش وپاسخ شرکت کنندگان در هم اندیشی سراسری روسای بازرسی فنی شرکت های پالایشی گاز و بازدید از تاسیسات شرکت پالایش گازفجرجم و همچنین پایانه صادراتی این شرکت در بندرسیراف از دیگر برنامه های این نشست  خواهد بود.

کلیدواژه

فجر جم

پالایشگاه گاز فجرجم

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجر جم

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1