پتروشیمی / شناسه خبر: 12517 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 16:15
|

پتروشیمی دماوند برای هفتمین بار به مزایده می رود

مدیرعامل پتروشیمی دماوند از هفتمین دور مزایده این طرح با ۱۰ درصد تخفیف خبر داد وگفت: طی هفته جاری آگهی فروش و واگذاری ۸۰درصد از سهام این پتروشیمی به ارزش ۸۲۸میلیارد تومان برای هفتیمن بار منتشر می شود.

نفت امروز / حسین شهریاری دراین‌باره اظهارکرد: آگهی واگذاری پتروشیمی دماوند برای هفتمین بار متوالی طی هفته جاری منتشر شود و انتظار می رود کنسرسیومی متشکل از هلدینگ خلیج فارس، ساتا و شرکت نفت و گاز پارسیان، ۸۰ درصد سهام دماوند را خریداری کنند.

مدیرعامل پتروشیمی دماوند ادامه داد: درهفتمین دور مزایده، روی قیمت کارشناسی ۱۰ درصد تخفیف درنظر گرفته شده است.
 
شهریاری با اشاره به مزایای تعیین تکلیف شدن پتروشیمی دماوند، تصریح کرد: در این صورت، پیشرفت پتروشیمی دماوند با سرعت بیشتر صورت می گیرد. همچنین کنسرسیومی که خواهان خرید دماوند است به تولید پتروشیمی دماوند برای پتروشیمی هایی چون بوشهر، مرجان و هنگام نیاز دارند. 
 
وی با اشاره به ارزش سهامی که در مزایده عرضه می شود، گفت: ۲۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند از آن شرکت ملی صنایع پتروشیمی باقی می ماند و ۸۰ درصد سهام عرضه می شود؛ ارزش ۸۰ درصد سهامی که عرضه می شود ۹۲۰ میلیارد تومان است که در صورت ارائه ۱۰ درصد تخفیف، به قیمت ۸۲۸ میلیارد تومان می رسد.
 
پیش از این نیز شهریاری از کاهش ۵۵۰ میلیارد تومانی دماوند خبر داده بود و گفته بود که پس از مذاکره با سازمان خصوصی سازی، ارزش خالص شرکت در ششمین مرحله عرضه سهام، به جای ۱۷۲۰ میلیارد تومان، ۱۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شد که ۸۰ درصد سهام ارزشی معادل ۹۲۰ میلیارد تومان پیدا کرد.
 
شرکت پتروشیمی دماوند، تامین کننده یوتیلیتی و آفسایت فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است و در راستای تامین برق، آب، بخار، هوای فشرده، اکسیژن، ازت، گاز سوخت و خوراک و شبکه خطوط ارتباطی مجتمع های تولیدی فاز دوم طرح های پتروشیمی فعالیت می کند.
 
خوراک طرح تامین یوتیلیتی و شبکه آفسایت فاز ۲ پتروشیمی، در منطقه فاز ۲ عسلویه (غرب فاز ۱)، گاز سوخت، هوا و آب دریا است و در زمینی به مساحت تقریبی ۹۰ هکتار واقع شده است.
 
واحد های تصفیه پساب های صنعتی و زباله سوز، ایستگاه های اصلی و فرعی تقلیل فشار گاز، طراحی خطوط فلر، ایستگاههای آب آتش نشانی، ایستگاههای پست برق ۲۰/۲۳۰ کیلو ولت، پست برق ۴۰۰/۲۳۰ کیلو ولت و پست تطبیقی ۱۳۲/۲۳۰ کیلوولت از پروژه هایی هستند که علاوه بر شبکه انتقال خوراک، محصولات و یوتیلیتی، در واحد آفسایت پیش بینی شده اند.
 
سهام پتروشیمی در شش مرحله واگذاری پیشین به دلیل ارزش بالا، خریدار نداشته است و هم اکنون دماوند که تامین کننده یوتیلیتی پتروشیمی است، به یکی از دغدغه های پتروشیمی های منطقه عسلویه تبدیل شده چرا که طرح های در حال ساخت و نیز مجتمع های پتروشیمی با افزایش توان تولید و توسعه نیازبه یوتیلیتی بیشتری دارند.
 

کلیدواژه

پتروشیمی دماوند

مزایده

واگذاری سهام

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1