نفت / شناسه خبر: 12275 / تاریخ انتشار : 1395/8/24 20:48
|

صادرات ٧٣ درصد نفت خام ایران به چین، هند و اروپا

هند، چین و اروپا در ماه اکتبر با دریافت ٧٣ درصد از نفت ایران در جایگاه بزرگترین وارد کنندگان نفت از کشورمان قرار گرفتند.

نفت امروز / نشریه آرگوس در گزارشی اعلام کرد که صادرات نفت‌خام ایران در ماه اکتبر ٢٠١٦ نسبت به ماه سپتامبر افزایش ١٣٠ هزار بشکه در روز را تجربه کرد و به ٢ میلیون و ٤٤٠ هزار بشکه در روز رسید.

 
واردات نفت‌خام چین از ایران با ٦١ هزار بشکه در روز کاهش به ٦٠٦ هزار بشکه در روز تنزل یافت. واردات نفت‌خام هند از ایران ٥٣ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ٦٦١ هزار بشکه در روز رسید.
 
هند در ماه اکتبر به بزرگترین واردکننده نفت از ایران بدل شد و چین به جایگاه دوم رفت، همچنین واردات نفت‌خام ژاپن از ایران در دوره یادشده روزانه ١٧ هزار بشکه کاهش یافت و به ١٨٠ هزار بشکه در روز رسید.
 
در این میان، افزایش روزانه ١٩٥ هزار بشکه ای صادرات نفت‌خام ایران به اروپا شایان توجه است، به‎طوری که صادرات نفت‌خام ایران به اروپا در ماه اوت به ٥١٦ هزار بشکه در روز رسید.
 
به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، واردات نفت‌خام ترکیه از ایران در ماه اکتبر نیز با کاهش ٦ هزار بشکه به ١٩٤ هزار بشکه در روز رسید.  
 
هند با ٢٧، چین با ٢٥ و اروپا با ٢١ درصد سهم از صادرات، مهمترین واردکنندگان نفت از ایران هستند.

کلیدواژه

نفت ایران

صادرات

چین

هند

اروپا

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1