پتروشیمی / شناسه خبر: 1090 / تاریخ انتشار : 1395/5/12 16:50
|

قرارداد مهندسی واحد الفین پتروشیمی کیان با شرکت لینده آلمان امضا شد

قرارداد اعطای دانش فنی و مهندسی پایه کارخانه الفین، بوتادین، استخراج بنزن و هیدرودی آلکیلاسیون شرکت پتروشیمی کیان با شرکت آلمانی لینده امضا شد.

نفت امروز /قرارداد تامین فناوری و طراحی پایه (FEED) واحد الفین پتروشیمی کیان امروز (سه شنبه، ١٢ مردادماه) با حضور مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی میان مدیران دو شرکت امضا شد.

براساس این قرارداد، این پروژه طی ١٢ ماه با اعتبار ٣٤ میلیون و ٩٦٠ هزار یورو عملیاتی می شود.

قرارداد مهندسی پتروشیمی کیان با شرکت لینده آلمان با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در محل شرکت پتروشیمی امضا شد.

شرکت پتروشیمی کیان در سال ۱۳۹۱ با هدف اجرای طرح الفین ۱۲ در زمینی به مساحت ۷۸ هکتار در فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی عسلویه تأسیس شد.

الفین دوازدهم به طور یک مجتمع الفین- آروماتیک به همراه واحدهای پایین دستی با ظرفیت تولید سالانه هفت میلیون و ٤٧٨ هزار تن محصولات میانی و نهایی است که بزرگترین مجتمع متمرکز پتروشیمی در جهان محسوب می‌شود.

این طرح شامل واحدهای پیش تفکیک خوراک مایع، آروماتیک، الفین، اتیل بنزن، آلفا الفین، پروپیلن اکساید و بوتادین است که تولید انواع محصولات از خانواده آروماتیکها، زایلینها و صنایع پایین دستی اتیلن را در برمی‌گیرد.

مقدار خوراک سالانه پیش‌بینی شده در این طرح بیش از ٤,٥ میلیون تن، شامل سه هزار تن میعانات گازی از محل فازهای ۴ و ۵ و ٩٠٠ هزار تن اتان از محل فازهای ۱۳ و ۱۴ میدانهای گازی پارس جنوبی و همچنین ٣٥٠ هزار تن C۳+ از الفینهای پنجم و یازدهم و ٣٤٠ هزار تن برش سبک از آروماتیک چهارم است.

کلیدواژه

پتروشیمی

کیان

فناوری

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1