نفت / شناسه خبر: 105031 / تاریخ انتشار : 1398/6/11 17:44
|

تجهیز و نوسازی ناوگان ایمنی و آتش نشانی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

حضور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دو خودروی آتش نشانی پیشرفته، به ناوگان تجهیزات آتش نشانی این سازمان افزوده شد.

نفت امروز /امید شهیدی نیا، در مراسم آغاز بهره برداری از آنها، گفت: امیدواریم که امکانات و تجهیزات جدید همواره منشا خیر و برکت و آرامش برای صنعت باشند و ضریب قدرت عملیاتی آتش نشانان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را بالا تر ببرد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، همچنین افزود: با افزایش ظرفیتهای عملیاتی و لجستیکی تجهیزات در حوزه ایمنی و آتش نشانی، که حاصل تلاش همکاران ما در حوزه HSE بوده است، و خوشبختانه کارهایی که در این زمینه در حال انجام است نوید بخش استحکام بیشتر در منطقه است.
ساخت و تجهیز دو خودروی چند منظوره ی آتش نشانی، از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و تا زمان آغاز بهره برداری، خرید شاسی، جلسات کمیته فنی و نصب تجهیزات آن تاکنون با موفقیت و طبق برنامه صورت گرفته است و هم اکنون این خودروها به تمامی تجهیزات روز دنیا مجهز هستند.
این خودروها امکان حمل و نگهداری چهار هزار لیتر فوم و شش هزار لیتر آب دارد که یک پمپ ۶۵۰۰ و یک مانیتور ۶۰۰۰ و ۱۰۰ کیلو پودرخاموش کننده روی آنها نصب شده است. همچنین یک سیستم انتقال قدرت روز دنیا در آنها استفاده شده تا بتوانند در حوادث، از توانمندی و استواری لازم برای مقابله با آتش برخوردار باشند.
همچنین دو دستگاه آمبولانس دیزلی، ویژه مجتمع های پتروشیمیایی و پالایشگاهی با تجهیزات کامل مراقبت و ریکاوری از بیمار، یک دستگاه خودروی پیشرو تبدیل وضعیت شده به جرثقیل و چند خودروی نوسازی و بازسازی شده‌ی دیگر آتش نشانی از دیگر مواردی بود که امروز مورد بازدید و بهره برداری قرار گرفت.
در بازسازی و نوسازی خودروهای قدیمی مرکز آتش نشانی، تماما از توان و ظرفیتهای داخلی و سطح استان خوزستان استفاده شده است.
ناوگان آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مطابق دستورالعمل های سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیریت شرایط اضطراری، همواره به عنوان نیروی پشتیبان در حوادث سطح ۲ آتش نشانی و براساس اعلام نیاز شرکتهای مستقر در منطقه وارد عملیات می‌شود.

کلیدواژه

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

سید امید شهیدی نیا

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1