نفت / شناسه خبر: 104874 / تاریخ انتشار : 1398/5/22 17:32
|

توقف پِرت گاز فلر در ۴ میدان نفتی ایران تا ۳ سال آینده

یک مقام اجرایی ارشد سابق در شرکت ملی نفت جنوب ایران گفت ایران پرت گاز فلر در حداقل ۴ میدان نفتی در جنوب را طی سه سال آینده متوقف می‌کند.

نفت امروز /ر در حداقل ۴ میدان نفتی در جنوب را طی سه سال متوقف می‌کند.

میزان گاز فلر را که در ایران سوزانده می‌شود ۱۶ میلیارد مترمکعب تخمین می‌زنند که می‌توان استفاده اقتصادی از آن کرد. اظهارات این مقام سابق شرکت نفت جنوب ایران پس از آن بیان شد که یک منبع دیگر از وزارت نفت ایران گفته بود ایران به‌جای اینکه این گاز را در میادین نفتی شعله‌ور سازد، از آن استفاده خواهد کرد.

حمید چیت‌چیان، مشاور دولت در امور انرژی گفت: «استفاده از گاز فلر یکی از چالش‌های بخش نفت است، بنابراین ما قصد داریم سرمایه گذاری بخش خصوصی را  برای این هدف جذب کنیم». وی گفت استفاده از گاز استخراج‌شده همراه با نفت، به‌جای سوزاندن آن به ایران کمک می‌کند تأثیرات تحریم‌های آمریکا بر اقتصادش را کاهش دهد.

سوزاندن گاز یک مشکل جهانی است و روز به روز بدتر می‌شود. بانک جهانی اعلام کرد سوزاندن گاز در یک مقیاس جهانی در سال گذشته ۳ درصد افزایش یافته و به ۱۴۵ میلیارد مترمکعب رسیده است. آمریکا مسئول بیشترین بخش از این افزایش است. سوزاندن گاز در خود آمریکا ۴۸ درصد نسبت به ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

گاز به‌عنوان یک محصول جانبی همراه با نفت استخراج می‌شود و برای بسیاری تولیدکنندگان اقتصادی نیست مخصوصاً حالا که قیمت گاز به‌خاطر عرضه اضافی آن کاهش یافته است.

تسنیم

کلیدواژه

گاز فلر

شرکت ملی نفت جنوب ایران

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1