نفت / شناسه خبر: 104858 / تاریخ انتشار : 1398/5/19 15:50
|

هدف‌گذاری برای افزایش تولید پتروشیمی فن‌آوران در سال ۹۸

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران از رشد ۹ درصدی تولید این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و گفت: این شرکت افزایش تولید را برای امسال هدف‌گذاری کرده است.

نفت امروز /محمدجواد بدری امروز (شنبه، ۱۹ مردادماه) در جمع اصحاب رسانه گفت: هرچه تولید محصولات پتروشیمی در کشور افزوده شود، تحریم‌پذیری بیشتر کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به سه واحد متانول، اسیداستیک و منوکسیدکربن در شرکت پتروشیمی فن‌آوران افزود: ۸۰ درصد محصولات این شرکت صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران به رشد ۹ درصدی تولید این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ اشاره و تصریح کرد: افزایش تولید بیش از ۹۷۵ هزارتن متانول و ۱۲۰ هزار تن اسیدسیتریک برای امسال برنامه‌ریزی شده است.

بدری، رشد حجم فروش در سال ۹۷ را ۱۳ درصد عنوان کرد و افزود: ارزش فروش صادراتی ۱۱۸ درصد و تناژ صادراتی ۱۸ درصد پارسال نسبت به سال ۹۶ رشد داشته است.

وی با بیان اینکه فروش داخلی نیز ۵ درصد در زمان مذکور افزایش یافته است، ادامه داد: با وجو تحریم‌ها هزینه حمل‌ونقل را در بخش بازرگانی ۶ درصد کاهش داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران رشد سود عملیاتی این شرکت را ۲۱۴ درصد و سود خالص را ۱۹۳ درصد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ عنوان کرد.

شانا

کلیدواژه

محمد جواد بدری

پتروشیمی فن‌آوران

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها
همراه بانک صادرات 1